Протидіяти роспропаганді: знання, вміння й навички
Російський навала на Україну продовжує тривати. Інформаційний фронт потребує мобілізації зусиль усіх нас. 9 червня 2025 р. на базі Клубу медіаграмотності у Чернівцях відбулася публічна лекція-практикум «Дискредитаційні практики Кремля, або як роспропаганда працює на знищення Української державності».
Процеси європеїзації моделі державної служби України та регіональний досвід реформ
18 червня 2025 року в Чернівецькій ОВА відбувся круглий стіл, присвячений Дню державної служби України на тему «Державна служба України на шляху до європейської моделі публічного управління».
Успішне стажування в Університеті Ораді
З початку червня 2025 року делегація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а також представники Чернівецької міської та обласної рад, взяли участь у стажуванні в Університеті Ораді, Румунія. До складу делегації увійшли: професор Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Доцент кафедри політології та державного управління Сергій Швидюк, доцент кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Іванна Макух-Федоркова, студентка ОПП «Політологія» Олександра Гнеда, а також Ірина Барбір та Аліна Княгницька, що представляли Чернівецьку міську та Чернівецьку обласну Ради відповідно.
Наукові дискусії політологів та фахівців з публічного управління
У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича 29 травня 2025 року відбулася XIV міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Вже традиційний науковий захід зібрав досвідчених і молодих науковців з України, Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Словаччини, які обговорили актуальні проблеми політичної науки в умовах війни та змін глобального порядку денного.
Україна та Об’єднана Європа: виклики і нові можливості інтеграційного процесу
Републікація матеріалу з видання © Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування
Євроінтеграційний курс нашої держави значною мірою визначає її сучасність і майбутність. А в умовах тривалої російсько-української війни питання успішної реалізації цього стратегічного курсу стали надзвичайно важливими. Аналізуючи наші стратегічні документи щодо євроінтеграції, нерідко доводиться відзначати, що Україна запізнюється з реалізацією власних стратегічних цілей. Це можна побачити на прикладі тих стратегічних рубежів, які визначені у наших основоположних державних документах, зокрема Стратегії та Програмі європейської інтеграції України (від 1998 та 2000 рр. відповідно).
Європейський досвід відновлення для України
30 квітня 2025 р. у режимі онлайн відбулась відкрита лекція професора Джерарда МакКенна на тему:«Ключові заходи з європейської відбудови: уроки історії”.
Експертна дискусія «Євроінтеграція України: поступ крізь російсько-українську війну»
В День Європи, 9 травня 2025 року відбулась експертна дискусія, присвячена процесам євроінтеграції України. Її учасники розглянули політичні аспекти сучасного етапу перемовин України про вступ до Європейського Союзу, а також висвітлити регіональні та локальні ініціативи з реалізації євроінтеграційного курсу. У дискусії брали участь представники органів влади, науковці, дипломати та громадські активісти з України, Румунії, Республіки Молдова, Польщі та Грузії.
Запрошуємо на відкриту лекцію професора Джерарда МакКенна
Тема лекції: «KEY INTERVENTIONS IN EUROPEAN RECOVERY: LESSONS FROM HISTORY»
Дата і час: 30 квітня 2025 р. 11:30
«РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ НАУКИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАКТИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПЕРСПЕКТИВИ»

Активний обмін дослідницьким досвідом та ідеями
З 8 по 10 квітня 2025 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича перебував з візитом професор Оснабрюцького універсиету (ФРН) Ульріх Шнекенер. Він провів окремі зустрічі з представниками нашого університету, де обговорювалися питання поглиблення та розширення співпраці між обома партнерськими університетами. Але однією з ключових подій програми візиту стало проведення дослідницького семінару на тему «Україна та ЄС: долаючи разом спільні загрози та небезпеки», який відбувся на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича за участю професора У. Шнекенера.
More...
Європейські студії в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича: сталі практики та інноваційні перспективи
8 квітня 2025 р. заступник директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, професор кафедри політології та державного управління Наталія Ротар виступила ключовим спікером теоретичної панелі-дискусії інтерактивного заходу «Поширення кращих практик викладання європейських студій та створення міждисциплінарних програм у закладах вищої освіти в Україні: обмін досвідом». Захід був організований Національним університетом «Львівська політехніка» у партнерстві з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.
Українсько-румунський круглий стіл з питань євроатлантичної безпеки
Безпека та перспективи членства України у Північноатлантичному альянсі – найважливіші питання нашого сьогодення. 4 квітня 2025 р. посадовці, науковці та експерти з України та Румунії зібралися у Чернівецькій військовій адміністрації, щоб обговорити проблеми євроатлантичної безпеки у контексті актуальних геополітичних викликів. Учасників заходу привітали заступник начальника Чернівецької ОВА Валентин Пабат, заступник голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н. Михайло Павлюк, секретар виконкому Чернівецької міської ради, д. і.н., доцент Сергій Добржанський, Генеральний консул Румунії у Чернівцях, доктор права Ірина Лоредана Стенкулеску, директор Чернівецького РЦПК к. н. з державного управління Микола Ярмистий.
Дослідження та викладання
Європейські студії мають не тільки теоретичне та дидактичне значення, але й вагомий практичний зміст. Зокрема складні перемовини України про вступ до ЄС вимагають від нас глибоких знань про процеси європейської інтеграції та місце в них України, формування вмінь використовувати інструментарій як офіційної, так і всі інших форм і методів дипломатії, щоб забезпечувати надійну підтримку нашим європейським прагненням і планам.
Розвиваємо навички публічних комунікацій
28 - 31 березня 2025 р. у Києві відбулася школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни", в межах програми розширення можливостей для громадських лідерів в Україні «Разом Ми Можемо». Учасники Євроклубу імені Жана Моне Unity Path - Гаїна Олександр та Мотуз Софія, взяли участь у цій школі.