12 вересня 2019 р. в Науково-дослідницькому інституті Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) відбувся круглий стіл “Паспорт безпеки України: Чернівецький регіональний вимір”.

Захід проведений у рамках дослідницького проекту Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД), присвяченого вивченню проблем безпеки українських регіонів. Спікерами Круглого столу були перший заступник директора ДМГО “Центр міжнародної безпеки” Андрій Каракуц (м. Донецьк) і молодший науковий співробітник відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександра Давимука.

         З 25 серпня по 31 серпня 2019 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича успішно проходила робота Літньої школи “Потенціал, ризики та обіцянки етнічного розмаїття».  Її організаторами виступили Університет Марбурга (ФРН) разом із Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, в особі Науково-дослідницького інституту європейських студій та регіональних досліджень та кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин. Саме на базі НДІ й було проведено більшість занять школи.

31 травня - 1 червня 2019 року в Університету Ораді (Румунія) відбулася міжнародна наукова конференція «Одна Європа – єдиний ринок праці крізь консультативну допомогу в кар‘єрі». На ній обговорювалися проблеми та можливості створення єдиного ринку праці в Європі та роль освіти в досягненні успіху в умовах його розвитку.

31 травня 2019 р. Комітет виборців України (КВУ) спільно з Науково-дослідницьким інститутом Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) і кафедрою політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім.Ю.Федьковича та) провів круглий стіл з обговорення питань виявлення та протидії дезінформації з боку Росії у виборчий період.

Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виступає співорганізатором семінару (літньої школи) “Конфлікт – Ідентичність-Державність: перспективи для ЄС та Східного сусідства», яка відбуватиметься в університеті з 30 вересня – по 5 жовтня 2019 року.

Під час свого короткотривалого перебування в Університеті Орадя за програмою академічної мобільності Еразмус+ проф. Анатолій Круглашов – зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету був запрошений взяти участь у науковому обговоренні важливих для країн Центральної та Східної Європи питань. Мова йшла про національну ідентичність в умовах Східної Європи.  

Упродовж двох місяців – з березня по квітень 2019 року директор НДІ європейської  інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проф. Анатолій Круглашов проходив наукове стажування в Канадському інституті українських студій Університету Альберти, Едмонтон.

Публічна експертна дискусія на тему «Європейський поступ України: від Угоди про асоціацію до повноцінної інтеграції», яка відбулася 16 травня 2019 року,  стала відкритим майданчиком для висловлення думок, ідей та пропозицій щодо викликів, досягнень і перспектив європейської інтеграції України. Учасників дискусії привітали керівник апарату Чернівецької ОДА Олег Стецевич, заступник голови Чернівецької облради Віталій Мельничук, начальник відділу інвестицій та міжнародних зв’язків Чернівецької міської ради Сергій Нежурбіда, Генеральний консул Румунії у Чернівцях Ірина-Лоредана Стенкулеску, Почесний консул Австрії у Чернівцях Сергій Осачук.

        Цього року у конференції взяли участь представники з України, Румунії, Молдови, США і Польщі. Також представлені матеріали білорусів, але вони не мали змоги приїхати.  На конференції у межах кількох панельних засідань обговорили методологічні проблеми використання емпіричних даних та їх вимірювання у сучасній політичній науці, електоральні процеси в Україні та Європі, експертний і комунікативний супровід політичної діяльності та здійснення публічної політики. Виступи та доповіді учасників заходу торкалися також іншої тематики, зокрема впливу Російської федерації на країни світу, аналізу діяльності законодавчих та виконавчих органів влади, корупції, національної безпеки тощо. «Ця конференція вже вдев’яте проходить на цьому факультеті. Конференція важлива,  тому що є можливість зібрати науковців, обговорити найважливіші питання, які цікавлять політологів. І головне – дати ці нові знання студентам. Головна мета університету: дати гідну якість підготовки фахівців, у тому числі студентів спеціальності політологія», – зазначив у вітальному слові І проректор ЧНУ проф. Роман Петришин.

Шановні колеги,
ІХ міжнародна науково-практична конференція "РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ НАУКИ:
ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАКТИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПЕРСПЕКТИВИ" розпочне свою роботу 14 травня 2019 року о 9:00 в залі Грушевського, по вул. Кафедральна, 2.

Початок реєстрації о 8:30