Білорусь пробуджується: ризики і можливості політичної кризи
17 грудня 2020 р. за ініціативи і модерації директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професора Анатолія Круглашова відбулась експертна дискусія «Білорусь пробуджується: витоки і наслідки протестів-2020».
Як краще скористатись потенціалом співпраці між Україною та Румунією
З 17 по 19 грудня 2020 року пройшов другий Форум громадянського суспільства «Україна-Румунія – 2200» в онлайн форматі. Він зібрав поважне коло експертів і практиків, які обговорювали порядок денний співробітництва обох країн в безпековій, політичній, економічній та соціально-культурній сферах.
«БІЛОРУСЬ ПРОБУДЖУЄТЬСЯ: ВИТОКИ І НАСЛІДКИ ПРОТЕСТІВ-2020»
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Міжнародний досвід праці університетів в онлайн режимі
Перехід університетів та наукових центрів світу на роботу в онлайн режимі породив чимало проблем для належного забезпечення навчального та наукового процесу в нових, непередбачуваних умовах. Не дивно, що пошуки вирішення цих проблем привертають увагу дослідників і викладачів із різних куточків світу.
Дипломатія ЄС у регіоні Східного партнерства
20 листопада 2020 р. у Кишиневі відбувся міжнародний круглий стіл «Досягнення, труднощі та проблеми дипломатії ЄС у регіоні Східного партнерства».
Захід був організованим Академією публічної адміністрації Республіки Молдова за ініціативою відомої дослідниці і нашої партнерки професора Людмили Рошка. До участі в ньому було запрошено проф. Анатолія Круглашова - директора НДІ ЄІРД, який виступив з вітальним словом до учасників міжнародного заходу.
Політологи обговорили проблеми та можливості розвитку країн Європи
1 грудня у нашому університеті відбулася ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Організатори заходу свідомо обрали для її проведення день річниці референдуму 1 грудня 1991 року. Цього року вона проходила у форматі онлайн. Її співорганізатором від початку заснування наукового заходу виступає Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень.
Громадянське суспільство: шанс на партнерський діалог
4 листопада 2020 р. відбулася онлайн презентація результатів дослідження на тему «Вивчення громадської думки що стану розвитку громадянського суспільства в Чернівецькій області», виконаного на замовлення Чернівецької ОДА групою науковців під керівництвом професора Анатолія Круглашова. Її організували НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень і Департамент комунікації Чернівецької ОДА.
Міжнародна політологічна конференція працює онлайн
1 грудня 2020 року в нашому університеті проходитиме Х Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи».
Її основними організаторами є кафедра політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин та Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних студій Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Запрошуємо Колег на Ювілейну Х політологічну конференцію
Кафедра політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного імені Юрія Федьковича запрошують взяти участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи».
Конференція відбудеться 1 грудня 2020 року в режимі онлайн.
«Європейський поступ України: проблеми, очікування та подальші перспективи»
13.05.2020р. відбулася Міжнародна публічна експертна дискусія до Дня Європи. Її організаторами виступили: НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецький регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Департамент комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації та Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії.
More...
«Європейський поступ України: проблеми, очікування та подальші перспективи». Міжнародна публічна експертна онлайн дискусія до Дня Європи.
13 травня 2020 р. о 14:00 -16:00 Чернівецький регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Департамент комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації, Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії проведуть міжнародну публічну експертну онлайн дискусію до Дня Європи «Європейський поступ України: проблеми, очікування та подальші перспективи».
"Політизація пандемічності: чинники та можливі наслідки"
"Політизація пандемічності: чинники та можливі наслідки"
Експертна онлайн дискусія
Вівторок
14 квітня, 2020
14:00-15:20
- проректор проф. Ушенко О.Г.
- проректор проф. Лопатинський Ю.М.
- проф. Круглашов А.М.
- проф. Ротар Н.Ю.
- проф. Добржанський О.В.
- проф. Бурдяк В.І.
- проф. Макар Ю.І.
- проф. Фісанов В.П.
- проф. Нікіфоров П.О.
НДІ ЄІРД підпорядковується безпосередньо ректору університету. НДІ ЄІРД очолює директор, який здійснює загальне керівництво відповідно до вимог законодавства. Директор подає ректору пропозиції щодо кандидатур своїх заступників, які здійснюють управління за окремими напрямами роботи. У НДІ ЄІРД створюється науково-технічна рада, яку очолює директор. Вона є колективним дорадчим органом. Рада в межах затвердженого головного напряму наукової і іншої діяльності визначає основні напрями діяльності НДІ ЄІРД, здійснює організацію і координацію науково-дослідної роботи. Для організації роботи за тематикою в НДІ ЄІРД створюються наукові відділи, тематичні групи та проблемні лабораторії.
ДИРЕКЦІЯ ІНСТИТУТУ
• Директор інституту. • Заступник директора інституту з наукової роботи. • Заступник директора інституту з організаційно-проектної діяльності. • Спеціаліст 1 категорії.
ВІДДІЛ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Мета діяльності – проведення комплексних наукових досліджень з питань європейської інтеграції України для встановлення закономірностей євроінтеграційних процесів, тенденцій розвитку міжнародного політичного співробітництва на сучасному етапі розширення Євросоюзу і перспектив української політики щодо зближення з ЄС. Завдання діяльності: • провести порівняльний аналіз інтеграційних стратегій держав ЦСЄ; • визначити методи офіційної оцінки Євросоюзом відповідності політичних інститутів держав-кандидатів на вступ копенгагенським критеріям членства у ЄС; • виявити імовірні тенденції процесу прийняття політичних рішень інституціями розширеного Євросоюзу щодо відносин з Україною; • встановити закономірності переговорного процесу про вступ України до ЄС; • зіставити інтеграційні заходи України з вимогами ЄС до політичного співробітництва з державами-партнерами; • систематизувати принципи зовнішньої політики України з країнами Європи, які сьогодні входять до Євросоюзу. • розкрити значення цивілізаційного підґрунтя сучасних європейських інтеграційних процесів; • визначити, як фактори європейських цінностей та європейської ідентичності, використовуються при вирішенні конкретних політичних питань; • виявити можливості та засоби використання цивілізаційної теорії для прогнозування перспектив розвитку інтеграційних процесів у політичній сфері. Очікувані результати діяльності: • проведення соціологічного дослідження; • підготовка аналітичного звіту; • публікація матеріалів дослідження у ЗМІ; • підготовка до друку наукових статей;
ВІДДІЛ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПРОСТОРУ
Мета діяльності – вивчення та оцінка політичних трансформаційних процесів на пострадянському просторі. Завдання діяльності: Очікувані результати діяльності:
ВІДДІЛ ДОСЛІДЖЕНЬ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Мета діяльності – виявлення ключових чинників політико-системних трансформацій у країнах Південно-Східної Європи. Завдання діяльності: Очікувані результати діяльності:
ВІДДІЛ ТРАНСКОРДОННОЇ СПІВПРАЦІ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Мета діяльності – проведення узагальнюючого та всебічного аналізу транскордонного співробітництва як поняття і явища, з’ясування актуальності та необхідності подальшого розвитку транскордонного співробітництва для інтеграційної політики України. Завдання діяльності: Очікувані результати діяльності:
ЛАБОРАТОРІЯ СУЧАСНИХ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Мета діяльності – виявлення й дослідження закономірностей і особливостей сучасних етнополітичних процесів. Завдання діяльності: Очікувані результати діяльності:
ЦЕНТР БІЛОРУСИСТИКИ, ЛІТУАНІСТИКИ ТА БАЛТІЙСЬКИХ СТУДІЙ
Мета діяльності – дослідження особливостей політичних трансформаційних процесів у Республіці Білорусь та прибалтійських державах (Литва, Латвія, Естонія) . Завдання діяльності: Очікувані результати діяльності: