В умовах російсько-української війни перед освітянами стоїть особливий виклик – навчати дітей не лише певному предмету, але й зберегти й підтримати їх в умовах глобальної невизначеності, відкриваючи перед ними перспективи майбутнього. Нині для всі нас питанням номер один є питання безпеки, адже воно стосується кожного в Україні. І хоча курс нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію спрямований на формування безпечного простору для всіх наших громадян й держави в цілому, необхідно віднаходити кращі шляхи донесення фактів і знань про ці процеси до підростаючого покоління.

Wednesday, 10 May 2023 07:55

Вперше разом з Європою

9 травня 2023 року одразу стало Днем, який увійшов в новітню історію нашої держави. Віднині ми відзначатимемо День Європи разом із світовим співтовариством. І хоча підготовка до проведення науково-практичного семінару за міжнародної участі «Європейська інтеграція України  - від статусу кандидата до повноцінного членства» розпочалася задовго до Указу Президента про зміну дати відзначення Дня Європи,  9 травня було обрано його ініціаторами свідомо й відповідально як день, що єднає нас з європейським співтовариством. Організували та провели захід НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, Чернівецька обласна військова адміністрація та Чернівецька обласна рада, за підтримки юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича. 

       Щороку в Чернівецькому національному університеті проводиться Міжнародна  науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи».  Цьогоріч це буде вже ХІІІ форум політологів, який організовують кафедра політології та державного управління ФІПМВ, НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень нашого університету, за активною участю традиційних  міжнародних партнерів – Університету Ораді (Румунія) та Університету імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (Польща).

Thursday, 20 April 2023 09:47

Біда єднає

Польща – одна з тих європейських кран, які найкраще усвідомлюють загрози, породжені російським агресивними діями та планами. Тому не дивно, що саме наші польські друзі надають різнобічну підтримку боротьбі України за свою свободу та незалежність. Російсько-українська війна триває і набула затяжного характеру. Це вимагає скоординованих дій країн-партнерів і пошуку нових ресурсів для посилення можливостей України й всього демократичного світу протистояти загарбницьким планам кремля.

19-20 квітня 2023 року у Чернівцях відбувся просвітницький семінар «Боротьба за державність. Від української революції до сучасної російсько-української війни». Його організували Український інститут національної пам’яті спільно з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, у співпраці з Департаментом освіти і науки ЧОВА, управлінням культури ЧОВА, Чернівецьким обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Робота семінару відбувалася на базі Чернівецького  обласного краєзнавчого музею. Учасниками заходу стали працівники закладів культури (музеїв і бібліотек) та освітяни (вчителі історії та захисту України).

31 березня – 1 квітня 2023 року в столиці Молдови відбулася міжнародна наукова конференція Жана Моне на тему: «Східне партнерство  – до спільноти демократії та розвитку». Її організатором став Центр досконалості Жана Моне Молдовського державного університету. Він працює на базі Інститут публічного управління МДУ під керівництвом проф. Людмили Рошка.

Сучасний кризовий стан нашого світу породжує нові вимоги до освітніх політик і практик, необхідність не тільки їх аналізу науково-педагогічного, але й політологічного осмислення.

Українська академія лідерства вже має авторитетну історію успіхів у неформальному навчанні молоді. Сама її назва точно вказує на місію цієї установи, яку вона виконує навіть в умовах нової фази російсько-української війни. Нещодавно (20 – 21 березня 2023 р.) на запрошення УАЛ проф. Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича прочитав її слухачам цикл лекцій з проблематики європейської інтеграції. Розпочав викладання під час одноденного перебування у Львові, а завершив під час навчального туру уалівців до нашого міста й університету.

В умовах триваючої російсько-української війни питання безпеки виходять на перший план для кожної людини і суспільства в цілому. У лютому-березні 2022 року у Гончаренко центрі керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ, докторантка кафедри політології та державного управління Наталія Нечаєва-Юрійчук провела цикл лекцій «Безпека: від індивідуального до глобального».

Експертний круглий стіл «Взаємовідносини Україна – НАТО: перспективи вступу до Альянсу», який відбувся у Чернівцях 23 березня, зібрав науковців, експертів, практиків у стінах Чернівецької обласної ради. З вітальним словом до учасників звернулися перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової (державної) адміністрації Альона Атаманюк та заступник голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н. Михайло Павлюк. Спрямовували обговорення модератори заходу - заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, к.і.н., доцент Сергій Гакман та завідувач кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій ЧНУ імені Ю. Федьковича, д.політ.н. Віталій Макар.

Page 1 of 15

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 October 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 October 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 November 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна