Friday, 20 October 2017 09:37

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на пенсію, то друга викликає багато запитань у тих, кого це очікує в майбутньому. Про це розповів Юрій Ганущак, експерт РПР у програмі «Реформи: інструкції до використання» на хвилі Громадського Радіо.

 

«Найшвидше, коли людина тепер може піти на пенсію - приблизно у 57 років при умові, якщо почати працювати в 17 років і працювати 40 років. В будь-якому випадку – хочете на пенсію раніше 60 років – мусите показати 40 років страхового стажу»,  - коментує Юрій Ганущак, експерт РПР.

Експерт наголошує, що мова йде не про робочий стаж, що мало значення до 2001 року, а про страховий. Тож можна ніде не працювати, однак добровільно сплачувати страхові внески до Пенсійного Фонду і таким чином напрацьовувати собі страховий стаж.

Загалом мінімальний страховий стаж для отримання права на пенсію – 35 років. Однак багато українців до цього моменту не працювали офіційно і можуть не встигнути до 60-65 років набрати 35 років страхового стажу.

«Закон розуміє, що минулі роки дехто не реєструвався – свідомо чи ні. Тому, починаючи з завтрашнього дня, це 25 років. І це сигнал – починай платити внески. Державу не цікавить, офіційну зарплату ти маєш чи ні. Але якщо ти збираєшся мати пенсію, піди у Пенсійний фонд, зареєструйся і плати внески»,  - дає рекомендацію експерт.

До слова, страховий стаж можна… докупити. Вартість одного страхового року – 17 тисяч гривень. Придбати можна не більше 5 років стажу.

Юрій Ганущак зауважує, що ці кошти будуть вираховані з пенсії того, хто купує страховий стаж.

Якщо ж українець все ж не набере 35 років страхового стажу — він виходить на пенсію у 65 років.

«А далі отримуєте пенсію на рівні менше, ніж прожитковий мінімум, і фактично, це називається соціальна допомога», -підсумовує Юрій Ганущак.

 

 Проект  «Комунікатор реформ – підтримка процесу висвітлення та імплементації реформ на регіональному рівні у синергії засобів масової інформації, організацій громадського суспільства та експертного середовища». Виконавці - Благодійний Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва», ПГО ТРК "Громадське радіо". Партнер - Реанімаційний пакет реформ (РПР), ГО «Буковинський політологічний центр» (Чернівці). Проект здійснюється в рамках програми "Просування реформ в регіони", що реалізується громадськими організаціями «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та "Європейська правда" за фінансової підтримки Євросоюзу.

Read 27050 times Last modified on Friday, 20 October 2017 10:15

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна