Friday, 24 November 2017 17:50

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих людей на посадах, переконаний Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ.

Про це він заявив в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

«Дива не сталося. Порівняння показує, що є хороші результати, але якби була структурована і чітка лінія, зокрема міністра, що ми, як патрульну поліцію, змінюємо всі підрозділи поліції, то це був би результат. Це підрозділ, який найшвидше реагує на будь-що. Вони когось затримують, вони є першими, хто виїжджає на місце, але далі починає працювати кримінальний блок, у ньому якраз змін не відбулося. Тільки зараз планується запроваджувати інститут детективів. Але за весь цей час далі розмов не пішло», - каже експерт.

Інших працівників поліції торкнувся тільки процес переатестації. Патрульна поліція приблизно зі 118 тисяч поліцейських становить 12 тисяч, а все інше — колишні міліціонери і невелика кількість людей, які прийшли за новими конкурсами (слідчими, оперативниками), але це невелика кількість. Нових людей в системі 10%.

 «Міністр не визначив, на які посади ця поліцейська комісія проводить конкурси, на які не проводить. Я був обраний в поліцейську комісію центрального апарату Національної поліції, був делегований від нашого омбудсмена. Далі мене виключили з різних причин. Жодного засідання! Люди набираються в центральний апарат, а поліцейська комісія, яка б мала набирати їх, не бере участі. Кандидатів просто заводять через задні двері і призначають на посади», - стверджує Олександр Банчук.

За словами експерта, реформа поліції не спрацювала тому, що не було як такої стратегії її реформування, якої б дотримувались. Крім того, багато планів та обіцянок залишились нереалізованими.

Нагадаємо, що, за словами Арсена Авакова, на березень 2017 року рівень довіри до поліції становив 43,5%, а до патрульної поліції — 53%, однак ще рік тому незахищеними почувалися 62%.

Крім того, відповідно до загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та фірмою Ukrainian Sociology Service в вересні-жовтні 2017 року,  рівень оцінки корумпованості патрульної поліції один з найнижчих- 11%.

Опубліковано в рамках проекту «Комунікатор реформ», що здійснюється в рамках програми "Просування реформ в регіони", що реалізується громадськими організаціями «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та "Європейська правда" за фінансової підтримки Євросоюзу. Виконавці - Благодійний Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва», ПГО ТРК "Громадське радіо". Партнер - Реанімаційний пакет реформ (РПР), Науково – дослідний інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, Буковинський політологічний центр.

Read 25023 times Last modified on Saturday, 25 November 2017 12:44

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна