Проекти та події

Saturday, 01 March 2025 18:49

Повороти до миру чи від?

001

     Зміни в світовій політиці, викликані “новим курсом” президента Д. Трампа вражають. Вчорашній союзник України № 1, маяк вільного світу все впевненіше бере на себе роль захисника зганьбленої війною в Україні росії та її політичного керівництва. Європа отримує від Вашингтона чіткі сигнали про небажання заокеанських партнерів брати на себе відповідальність за мир і безпеку в ній. В цих умовах не лише Україна, але й інші європейські держави, особливо ті, які загрожені російським експансіонізмом та агресією, шукають нові відповіді на глобальну ситуацію, що погіршується та зміни безпекових тенденцій.

001 

     Загрози авторитаризму через навалу популізму дедалі потужніше насувається на світ. У цій політичній невизначеності засадничим залишається збереження й розвиток партнерства між демократичними державами. 25 лютого цього року Союз українців Румунії організував у Бухаресті міжнародний форум за участю румунських та українських парламентарів, представників органів влади та місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, експертів та науковців на тему «Три роки війни: у пошуках шляхів досягнення сталого миру».

      В Україні більш аніж назрілою потребою є формування продуманої та ефективної ветеранської політики, важливою складовою якої має стати постійна співпраця ветеранів російсько-української війни, науковців, громадських організацій та всіх органів влади - від місцевих до центральних. Ініціативну роль у цьому процесі виправдано відіграють громадські організації. В 2024 році тривало виконання "Проєкту підтримки молодих ветеранів та ВПО в Україні" що реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Литви. Учасники Проєкту – молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи, мали можливість пройти низку тренінгів, зустрічей з практиками, працювати з експертами, аби написати бізнес-плани. Частина учасників отримала гранти на відкриття або розвиток власної справи.

001

     V Міжнародний Конгрес з прав людини зібрав 10 - 12 грудня 2024 року у стінах Жешувського університету у Польщі науковців й експертів з різних країн світу. Масштабний захід став доброю можливістю для відвертого й професійного обговорення найбільших викликів, пов’язаних із захистом прав людини у світлі сучасних загрозливих подій, насамперед, породжених російсько-українською війною. Серед тем, піднятих під час Конгресу були явища міграції та дезінформації, загрози правам людини у 21 сторіччі, права людини у сучасних збройних конфліктах, війна й соціальна політика, мігранти з України тощо.

001

     Відновлення й відбудова – теми, що дедалі частіше підіймаються в українській публічній сфері, адже збудувати сильну Україну в умовах війни – завдання не з простих. Одне з таких важливих обговорень сталось в рамках реалізації проєкту «Взаємодія», втілюваного командою ГО «Ідея для майбутнього» у Чернівцях. Ця організація постала за ініціативою магістранта кафедри політології та публічного управління кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича Миколи Шимоняка. Саме вона зібрала активних молодих людей, що прагнуть оволодіти новими знаннями, зрозуміти специфіку роботи органів місцевого самоврядування, щоб в якості фахівців долучитися до процесів відбудови та відновлення нашої держави.

Page 1 of 50

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна