«РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ НАУКИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАКТИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПЕРСПЕКТИВИ»

Активний обмін дослідницьким досвідом та ідеями
З 8 по 10 квітня 2025 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича перебував з візитом професор Оснабрюцького універсиету (ФРН) Ульріх Шнекенер. Він провів окремі зустрічі з представниками нашого університету, де обговорювалися питання поглиблення та розширення співпраці між обома партнерськими університетами. Але однією з ключових подій програми візиту стало проведення дослідницького семінару на тему «Україна та ЄС: долаючи разом спільні загрози та небезпеки», який відбувся на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича за участю професора У. Шнекенера.
Європейські студії в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича: сталі практики та інноваційні перспективи
8 квітня 2025 р. заступник директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, професор кафедри політології та державного управління Наталія Ротар виступила ключовим спікером теоретичної панелі-дискусії інтерактивного заходу «Поширення кращих практик викладання європейських студій та створення міждисциплінарних програм у закладах вищої освіти в Україні: обмін досвідом». Захід був організований Національним університетом «Львівська політехніка» у партнерстві з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.
Українсько-румунський круглий стіл з питань євроатлантичної безпеки
Безпека та перспективи членства України у Північноатлантичному альянсі – найважливіші питання нашого сьогодення. 4 квітня 2025 р. посадовці, науковці та експерти з України та Румунії зібралися у Чернівецькій військовій адміністрації, щоб обговорити проблеми євроатлантичної безпеки у контексті актуальних геополітичних викликів. Учасників заходу привітали заступник начальника Чернівецької ОВА Валентин Пабат, заступник голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н. Михайло Павлюк, секретар виконкому Чернівецької міської ради, д. і.н., доцент Сергій Добржанський, Генеральний консул Румунії у Чернівцях, доктор права Ірина Лоредана Стенкулеску, директор Чернівецького РЦПК к. н. з державного управління Микола Ярмистий.
Дослідження та викладання
Європейські студії мають не тільки теоретичне та дидактичне значення, але й вагомий практичний зміст. Зокрема складні перемовини України про вступ до ЄС вимагають від нас глибоких знань про процеси європейської інтеграції та місце в них України, формування вмінь використовувати інструментарій як офіційної, так і всі інших форм і методів дипломатії, щоб забезпечувати надійну підтримку нашим європейським прагненням і планам.
Розвиваємо навички публічних комунікацій
28 - 31 березня 2025 р. у Києві відбулася школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни", в межах програми розширення можливостей для громадських лідерів в Україні «Разом Ми Можемо». Учасники Євроклубу імені Жана Моне Unity Path - Гаїна Олександр та Мотуз Софія, взяли участь у цій школі.
Вагомий внесок у розвиток громадянської освіти регіону
Наприкінці минулого тижня (20.03.2025) в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулось засідання вченої Ради. На засіданні, яке проходило за активною участю директора Департаменту освіти та науки Чернівецької ОВА к.політ.н. Сакрієр О.Л., було підбито підсумки дослідно-експериментальної роботи «Розвиток громадянської освіти старшокласників в умовах формування полікультурного українського суспільства».
Євроклуб імені Жана Моне «Unity Path»: перший захід у рамках проєкту «Панорама Європи»
Як сьогодні взаємодіє Україна та Європейський Союз? Коли та як розпочався процес європейської інтеграції України? Про це старшокласники Чернівецького ліцею №12 «Ювілейний» дізналися під час інтерактивної лекції, яку провела команда Євроклубу імені Жана Моне «Unity Path» (який діє при кафедрі політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича та за підтримки НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень) у вівторок, 18 березня 2025 р.