Разом до перемоги
Упродовж тижня делегація з України у складі Михайла Павлюка, заступника голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н., Сергія Гакмана, к.і.н., доцента, заступника директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, віце-президента БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», Лідії Смоли, політолога, психолога, д.політ.н., професора Національного технічного університету України «Політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», екс-радника Секретаря РНБО, екс-радника Міністра оборони України, Наталії Нечаєвої-Юрійчук, к.і.н., докторантки кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, Сергія Луканюка, начальника відділу міжнародних зв’язків ЧНУ імені Юрія Федьковича, Алли Макух, керівника ГО Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня», представника уповноваженої Президента України з питань захисту прав та свобод захисників України та інших відвідала Румунію з метою участі у насиченій програмі наукових і публічних заходів, приурочених до початку широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.
Спілкування з майбутніми управлінцями
З 26 лютого відкрилося стажування студентської молоді в Чернівецькій міській Раді. Минулоріч його проведення ініціював проф. Руслан Білоскурський - декан економічного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича, депутат нашої міської Ради. За наслідками першого стажування 7 його учасників отримали роботу в структурах міської ради.
Лютий рік
У річницю широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну відбулася Всеукраїнська конференція «Дипломатія в міжнародних відносинах: ретроспекція і сучасність», організована Національним авіаційним університетом.
Під час конференції обговорювалися проблеми і завдання дипломатичної діяльності в умовах російсько-української війни, розвитку галузевої дипломатії, її світовий досвід та вітчизняна практика, а також дипломатія України та її союзників в умовах війни. На важливості обрання саме цієї дати для проведення наукової конференції, що виступила ще одним засобом демонстрації незламності українського суспільства у протистоянні військовій агресії РФ проти України наголосила завідувачка кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій ФМВ Ніна Ржевська.
Місцеве самоврядування в умовах війни: виклики та здобутки
Реформа децентралізації, створення нових територіальних громад в умовах війни, проведені Україною, є безпрецедентними процесами в історії організації державного управління. Але ці є самі умови вимагають від нас не зупинятися на досягнутому та зміцнювати місцеве самоврядування як основу державності та суспільного добробуту нашої країни.
22 лютого 2023 р. у режимі онлайн відбувся круглий стіл «Місцеве самоврядування України в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації”, організований Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації.
Розширення мережі міжнародної співпраці
Наш університет став асоційованим партнером мережі європейських університетів EU Green, яка співпрацює задля досягнення цілей стабільного розвитку в країнах ЄС. Враховуючи загрозливий стан України та складне становище наших університетів через повномасштабну російську агресію, Вроцлавський економічний університет (Польща) запропонував і отримав підтримку польського уряду на створення проекту EUROACT, до участі в якому було запрошено окремі українські університети. Для прикладу, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Ужгородський національний університет, а також Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Наш університет до участі в цьому проекті та мережі рекомендували добрі друзі та партнери з Університету Орадя, що в Румунії.
Поширюючи правду про російську агресію та Україну
Російське вторгнення в Україну у лютому минулого року не залишило байдужим нікого. Німеччина стала однією із тих держав, де громадянське суспільство виявляє значно більшу активність та рішучість, аніж чимало з її політиків. А німецькі університети, зокрема партнери ЧНУ імені Юрія Федьковича, від перших днів надають гуманітарну допомогу Україні й українцям, тим самим висловлюючи свою підтримку нашій державі.
Авторитаризм як загроза, демократія як відповідь
12 — 13 січня 2023 року у в Університеті імені Марії Склодовської-Кюрі (Люблін, Польща) відбулася міжнародна наукова конференція на тему “Демократія в процесі змін”. На поважному зібранні польських науковців були присутні також запрошені учасники з інших країн, і з України насамперед. Вони об'єднали свої зусилля для участі в панелі “Демократія проти диктатури у контексті російсько-української війни”, організатором і модератором якої виступив директор Центру Східної Європи, професор Валентин Балюк. Учасники з України та Польщі представили свої доповіді, які були активно обговорені на панелі. Серез доповідачів варто відзначити виступи професора Галини Зеленько (Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені академіка Івана Кураса НАНУ), професора Юрія Макара і доктора політичних наук, зав.кафедри міжнародних відносин нашого університету Віталія Макара, професорів Сергія Даниленко і Миколи Дорошка (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Змістовним був виступ нашого люблінського колеги професора Войцеха Сокола.
Більше, аніж партнери
З 6 по 9 грудня цього року професор Анатолій Круглашов — зав. кафедри політології та державного управління ФІПМВ, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича перебував у відрядженні у нашому партнерському університеті імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (УМКС). За цей час його було запрошено взяти участь у зустрічі колективу університету з Послом США у Польщі доктором Марком Бжезинським, на якій А.Круглашов стисло прокоментував значення російської агресії та задав пану Послу питання про його бачення перспектив завершення російсько-української війни. Водночас він подякував в його особі та при велелюдному зібранні народам Польщі та США за всебічну допомогу Україні в її боротьбі за свою свободу на незалежність.