«Безпекові виміри інтеграційних процесів: роль НАТО і ЄС». Методична студія
В умовах російсько-української війни перед освітянами стоїть особливий виклик – навчати дітей не лише певному предмету, але й зберегти й підтримати їх в умовах глобальної невизначеності, відкриваючи перед ними перспективи майбутнього. Нині для всі нас питанням номер один є питання безпеки, адже воно стосується кожного в Україні. І хоча курс нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію спрямований на формування безпечного простору для всіх наших громадян й держави в цілому, необхідно віднаходити кращі шляхи донесення фактів і знань про ці процеси до підростаючого покоління.
Вперше разом з Європою
9 травня 2023 року одразу стало Днем, який увійшов в новітню історію нашої держави. Віднині ми відзначатимемо День Європи разом із світовим співтовариством. І хоча підготовка до проведення науково-практичного семінару за міжнародної участі «Європейська інтеграція України - від статусу кандидата до повноцінного членства» розпочалася задовго до Указу Президента про зміну дати відзначення Дня Європи, 9 травня було обрано його ініціаторами свідомо й відповідально як день, що єднає нас з європейським співтовариством. Організували та провели захід НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, Чернівецька обласна військова адміністрація та Чернівецька обласна рада, за підтримки юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича.
Форум політологів у нашому університеті
Щороку в Чернівецькому національному університеті проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Цьогоріч це буде вже ХІІІ форум політологів, який організовують кафедра політології та державного управління ФІПМВ, НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень нашого університету, за активною участю традиційних міжнародних партнерів – Університету Ораді (Румунія) та Університету імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (Польща).
Історична пам’ять: звертаючись до минулого задля майбутнього
19-20 квітня 2023 року у Чернівцях відбувся просвітницький семінар «Боротьба за державність. Від української революції до сучасної російсько-української війни». Його організували Український інститут національної пам’яті спільно з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, у співпраці з Департаментом освіти і науки ЧОВА, управлінням культури ЧОВА, Чернівецьким обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Робота семінару відбувалася на базі Чернівецького обласного краєзнавчого музею. Учасниками заходу стали працівники закладів культури (музеїв і бібліотек) та освітяни (вчителі історії та захисту України).
Біда єднає
Польща – одна з тих європейських кран, які найкраще усвідомлюють загрози, породжені російським агресивними діями та планами. Тому не дивно, що саме наші польські друзі надають різнобічну підтримку боротьбі України за свою свободу та незалежність. Російсько-українська війна триває і набула затяжного характеру. Це вимагає скоординованих дій країн-партнерів і пошуку нових ресурсів для посилення можливостей України й всього демократичного світу протистояти загарбницьким планам кремля.
«Вступ до ЄС не може бути швидким, але ми потрібні Європі», – Анатолій Круглашов
Переосмислюючи Східне партнерство
31 березня – 1 квітня 2023 року в столиці Молдови відбулася міжнародна наукова конференція Жана Моне на тему: «Східне партнерство – до спільноти демократії та розвитку». Її організатором став Центр досконалості Жана Моне Молдовського державного університету. Він працює на базі Інститут публічного управління МДУ під керівництвом проф. Людмили Рошка.
Порівняльний аналіз освітніх політик
Сучасний кризовий стан нашого світу породжує нові вимоги до освітніх політик і практик, необхідність не тільки їх аналізу науково-педагогічного, але й політологічного осмислення.