20 лютого 2024 року, у День Героїв Небесної Сотні відбувся  міжнародний науково-практичний семінар «Світ після війни в Україні: з росією чи без?!», присвячений пам’яті доктора політичних наук Ігоря Мельничука.  Важко перебільшити значення і впливи російсько-української війни на долі наших людей і України в цілому. Саме Ігор Миколайович Мельничук був послідовним і наполегливим дослідником у вивченні російської новітньої історії та політики, які уважно вивчав зокрема у своїх кандидатській  та докторській дисертаціях, звертаючи увагу на маловідомі, а часом і непомітні багатьом її виміри та загрози. У вирі сьогодення починаєш більше цінувати миті щирого інтелектуального спілкування, якими обдарував своїх колег і друзів Ігор Мельничук, який передчасно пішов у нас в свої 45 років.

Середа, 21 лютого 2024 07:47

Пам’яті Героїв Небесної сотні

Щорічно 20 лютого українці відзначають День Героїв Небесної Сотні. Не залишаються осторонь і в Чернівцях. Напередодні цієї трагічної події в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбувся тематичний захід - реквієм «Живим уклін – загиблим слава». До студії «Відродження нації», що працює при відділі обслуговування користувачів, були запрошені  вдови Героїв України Олександра Щербанюка та Василя Аксенина - Тетяна Аксенин та Наталія Щербанюк. Вони ділилися із присутніми студентами Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну (викладач історії  - к.політ.н Ірина  Добржанська) та членами громадської організації «Чернівецьке товариство політв’язнів та репресованих» спогадами про події на Майдані у Києві лютого 2014 року та про факти з життя своїх героїчних чоловіків.

З 20 лютого 2014 року ми живемо в умовах війни, два останні роки – в умовах повномаштабного вторгнення росії. Охарактеризувати загальну ситуацію, проаналізувати, з якими складнощами зустрілася система публічної служби в Україні і Чернівецькій області зокрема та які загрози продовжують бути реальними, ми попросили Анатолія Круглашовапрофесора, завідувача кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича.  

Субота, 03 лютого 2024 10:34

Пам’ятаємо…

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Щороку ми згадуємо тих, кого всередині минулого сторіччя знищила тоталітарна машина націонал-соціалізму. Ми звертаємося до минулого, щоб належно розуміти сучасне. В умовах російської війни проти України ми краще усвідомлюємо, що лише разом ми можемо подолати зло, яке чинить проти України й українців російський агресор.

Перший міжнародний форум політологів в Україні відбувся у Львові 26 – 27 січня 2023 року. Він був організований Центром політичних досліджень і кафедрою політології Львівського університету у партнерстві з університетами з країн Вишеградської групи. Участь у поважному зібранні взяли понад 120 учасників особисто і ще десятки в режимі онлайн. Після тривалої перерви, викликаної пандемією і повномасштабним вторгненням росії в Україну, зустрілися разом не тільки політологи з нашої держави, але й також з країн Вишеграду, Литви, Ізраїля тощо.

25 січня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся з’їзд Асоціації політичних наук України (АПНУ), яка є членом Міжнародної асоціації політичних наук (IPSA). З’їзд пройшов у змішаному форматі, як в онлайн, так і офлайн режимі.

Про роботу Асоціації за останні роки доповів її голова Олег Рафальський – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України. Нові напрямки роботи та стратегію розвитку АПНУ окреслила у своїй доповіді перший віце-президент Галина Зеленько – доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Також було заслухано дві наукові доповіді, зокрема професорів Віктора Котигоренка (Київ) і Віталія Литвина (Львів).

       Щороку в грудні Україна відзначає День місцевого самоврядування. Випробування російсько-української війни зробили ще більш очевидним його значення для стійкості та безпеки нашої держави. 7 грудня в Чернівецькій обласній Раді відбувся круглий стіл, присвячений відзначенню Дня місцевого самоврядування, на якому були присутні науковці та практики – представники територіальних громад та інші публічні службовці, лідери громадських організацій та інші. Вони обговорювали здобутки і завдання спільної роботи в умовах воєнних викликів, разом шукали вирішення питань, які хвилюють мешканців громад, пропонували своє бачення перспектив розвитку системи місцевого самоврядування в нашому регіоні та Україні в цілому.

Середа, 06 грудня 2023 08:42

Форум у Любліні

        Польсько-українські відносини потребують особливої уваги та багатьох інвестицій в їх позитивний розвиток. На жаль, бажаючих ввести розбрат у наші взаємини не бракувало і не бракує. Принципове значення має інтенсивний  діалог науковців і практиків щодо вирішення тих проблем, які нам заважають і на яких грають наші вороги. У цьому контексті важливим і своєчасним був Громадянський Форум, який організував і успішно провів  Католицький університет Любліні імені Івана-Павла  ІІ (КУЛ).

Сторінка 1 із 31

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна