Середа, 02 березня 2022 22:23

Що означає для України статус кандидата на вступ до ЄС, - пояснення політолога Рекомендовані

Ілюстративне фото з відкритих джерел Ілюстративне фото з відкритих джерел

За словами політолога, на сьогодні перспективи в України одні - нам необхідно вистояти, як нації та забезпечити мир на нашій території, зупинити цю шалену навалу руйнування, вбивств і мародерств.

Як розповів кореспонденту Медіа агентства АСС  Анатолій Круглашов, професор, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича, статус України, як кандидата на вступ у ЄC наразі є дуже важливим.

«Нині ми є асоційованим членом Європейського Союзу, як, наприклад, Грузія та Молдова, що звісно теж є певним кроком до ЄС. Але статус кандидата є значно вищим і обов’язковим для країни, яка прагне увійти до Євросоюзу та відкриває дорогу до перемовин про вступ до нього. Цей статус підвищує рівень можливостей нашої держави у взаємодії з Європейським союзом. Прийняття заявки і схвалення заявки на вступ з боку ЄС означає, що це інтеграційне об’єднання країн Європи вже бачить у майбутньому Україну своїм повноправним членом», - зазначив політолог. 

Приєднання України за новою спеціальною процедурою

«Щодо спеціальної процедури прийняття - наразі мало що відомо, тому що вона є безпрецедентною. Адже існує звичайна процедура прийняття країни до Європейського союзу, яка передбачає тривалий процес перемовин, підготовки країни-кандидата на вступ, моніторинг її передвступної готовності, проведення ряду актів правового характеру, здійснення цілого комплексу  реформ і т.д.», - розповів Анатолій Круглашов.

За словами політолога, наразі ніхто не зможе надати конкретну відповідь про те, з чого складається ця спеціальна процедура, оскільки вона розробляється лише тепер у реальному часі.

«Для нас важливо, щоб ми наразі отримали статус кандидата у ЄС за спеціальною процедурою і таким чином рівень солідарності між Україною та країнами Європейського Союзу і нашої підтримки з його боку піднявся би на зовсім інший щабель, що дуже важливо для нас», - наголосив політолог.

Що означатиме вступ нашої держави до Європейського Союзу?

«Насамперед, вступ України до ЄС означатиме, що Україна остаточно виходить зі сфери впливу Російської Федерації і її «путінського режиму», який зараз повною мірою проявив свій злочинний та небезпечний для всього світу характер. Це означатиме, що наша країна стане державою-учасницею, яка входить до сім’ї країн об’єднаної Європи, до єдиного європейського економічного простору, правового простору, також на нас поширюватимуться норми Європейського права та його високі соціальні стандарти.

Зокрема, це означає підтримку України у політичному, економічному, фінансовому та безпековому плані. Але хочу зазначити, що ЄС не надає країнам-членам гарантію військово-політичної безпеки того рівня, який може надати НАТО. Адже Європейський Союз відповідає за так звану «м'яку безпеку», подолання локальних регіональних конфліктів, запобігання торгівлі зброєю, боротьбу проти організованої злочинності і т.д. Хоча, війна, розв'язана РФ, змусить ЄС перейти до справ у питанні створення Єдиної європейської армії», - зазначив професор. 

За його словами, рівень нашої безпеки, нашого розвитку, економічні, соціальні та політичні перспективи України тільки зростатимуть, адже ми вже отримуємо суттєву оборонну допомогу від ЄС та країн-членів. Але, якщо вести мову про найвищі гарантії військово-політичної безпеки, то такі гарантії наразі може надати лише НАТО. 

Перспективи вступу до ЄС для України 

«Надання статусу кандидата у ЄС це не блискавична процедура. На сьогодні перспективи в України одні - нам необхідно вистояти, як нації, як народу, як державі. Нам потрібно відбити російську агресію та забезпечити мир на нашій території, зупинити цю шалену навалу руйнування, вбивств і мародерств. Але всі ці процеси взаємопов’язані, адже якщо наша країна буде хоча б кандидатом на вступ до ЄС, тоді ми в праві розраховувати на дуже серйозну, ще більш масштабну допомогу Європейського союзу, зокрема, й у відновленні нашої економіки, інфраструктури і у всьому необхідному», - сказав Круглашов. 

Політолог наголосив, що ці процеси - не «однієї» години і не «одного» дня, але дуже важливо, що вони розпочались і, що Європа не залишається осторонь. Більше того, там зростає усвідомлення того, що російська агресія направлена не лише проти України, а й проти всього цивілізованого світу. 

«Путіну «вистачило розуму» напасти відкрито на Україну, розв’язуючи повномасштабну жорстоку та нищівну війну. Водночас у Кремлі заявили, що Швецію та Фінляндію — країни, що входять до ЄС, чекає теж саме, якщо вони хотітимуть вступити до НАТО. Я впевнений, що це остаточно розвіяло міфи про те, що Кремлем нібито проводиться «військова операція» захисту Донбасу і показало, що стоїть насправді за пропагандистськими брехливими конструкціями Кремля. Після цих підлих та жорстоких дій проти України та людяності, в Європі нарешті зрозуміли, з ким насправді всі ми маємо справу», - зазначив Анатолій Круглашов. 

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/scho-oznachae-dlya-ukrayini-status-kandidata-na-vstup-do-es---poyasnennya-politologa-82221. Сайт https://acc.cv.ua/

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна