Версія для друку
Понеділок, 10 листопада 2014 18:51

ПРОДОВЖЕННЯ НАУКОВОЇ СПІВПРАЦІ З УНІВЕРСИТЕТОМ ОРАДІ Рекомендовані

display18601

На запрошення наших румунських колег група науковців у складі директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету проф. Круглашова А.М., к.істор.н. Нечаєвої-Юрійчук Н.В. та аспіранта Щербатюка О.В. взяли участь у роботі міжнародної  наукової конференції «Міграція та європейська інтеграції національних меншин».

Конференція відбувалась з 6 по 9 листопада 2014 року в Університеті Орадя, в рамках діяльності Модуля імені Жана Моне «Міграція та європейська інтеграція меншин на східному кордоні Європейського Союзу», який очолює доктор Іштван Полгар.

В якості одного із запрошених доповідачів на пленарному засіданні конференції виступив проф. Круглашов А.М. який висвітлив у своєму виступі взаємозв’язок міграційних та етнонаціональних процесів в Україні за період незалежності, акцентуючи вагу на тих викликах та загрозах, які постали в цій сфері перед українською державою внаслідок трагічних подій поточного року.

display1859

display1865На за садіннях панелей конці виступили к.істор. н. Нечаєва-Юрічук Н.В., яка проаналізувала проблеми інтеграції російськомовних громадян у пострадянських країнах на прикладі Латвії.  Дебютував виступом на зарубіжній міжнародній конференції  аспірант Шербатюк О.В., який розглянув у своїй доповіді специфічні риси взаємодії етнічних груп інтересів в Чернівецькій області.

display1863Всі доповіді викликали схвальний інтерес науковців – учасників заходу. Дискусії відбувались у дружній атмосфері зацікавленого пошуку відповідей на питання про роль і місце різни національних меншин в європейських інтеграційних процесах, були спрямовані на формування пропозицій, які спрямовані на розв’язання потреб міграційної ситуації в ЄС та країнах-сусідах.

display1867Під час роботи конференції також окреслювались перспективи подальшої співпраці Інституту та відповідних структурних підрозділів Університету Орадя, зокрема у бесідах з проф. Іоаном Хоргою, який очолює факультет історії та міжнародних відносин Університету Ораді та Інститут єврорегіональних досліджень.
Детальніше з програмою конференції та короткими тезами виступів її учасників можна ознайомитись тут.