П'ятниця, 25 травня 2012 08:50

ЕКСПЕРТИ ОБГОВОРИЛИ МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ВИКЛАДАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ В УКРАЇНІ Рекомендовані

DSC 9354

25 травня 2012 року кафедра політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у співпраці з НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень провела Всеукраїнський науково-методичний семінар «Нові методи викладання курсів з Європейських студій». Семінар проведений у рамках проекту “Наближаючись до всебічних знань про європейську інтеграцію в Україні”, що виконується кафедрою за підтримки Програми Жана Моне Європейської комісії.

Метою семінару було ознайомлення викладачів соціально-політичних наук в університетах та середніх школах з новими методами викладання курсів, пов’язаних з питаннями європейської інтеграції, а також обмін досвідом між ними щодо застосування інноваціних методик при викладанні відповідних дисциплін.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися проректор з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проф. Олександр Ушенко та завідувач кофедри міжнародних відносин проф. Юрій Макар. Загалом же, на семінарі виступили із доповідями ряд науковців із Чернівців, Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси та Рівного.
DSC 9355Директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень проф. Анатолій Круглашов у своєму виступі узагальнив досвід та окреслив перспективи викладання Європейських студій у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Прифесор Одеської національної морської академії Світлана Василенко поділилися досвідом викладання курсу “Україна у міжнародних зв’язках” у своєму навчальному закладі. Завідувач кафедри політичних наукРівненського державного гуманітарного університету проф. Максим Гон охарактеризував особливості використання нових методів при вивченні проблем європейської інтеграції України. Професор ЧНУ Віра Бурдяк розкрила зміст нових концептуальних підходів дослідження євроінтеграційної політики України. Професор Наталія Ротар і доцент Ігор Мельничук проаналізували науково-дослідницьку роботу студентів кафедри політології та державного управління ЧНУ в галузі Європейських студій.
Примітно, що до дискусії долучилися й низка молодих науковців. Так, Н.Абрамчук із Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника розкрила зміст і особливості використання європейських методик у роботі Навчально-методичного та наукового “Центру політичних та єврорегіональних досліджень”. Кандидат політичних наук Павло Молочко поділився досвідом викладання семінарських занять із курсу “Політичні існтитути та процеси в ЄС”, який сьогодні в ЧНУ читається англійською мовою. Олексій Колесников проаналізував практики вітчизняних неурядових організацій щодо поширення знань про європейську інтеграцію та окреслив перспективи їх імплементації у систему вищої освіти в Україні.
DSC 9360У підсумку учасники семінару виробили цілу низку рекомендацій для свої колег щодо вдосконалення викладання Європейських студій в Україні. Серед них варто виокремити пропозиції щодо необхідності запровадження спеціалізацій з європейської інтеграції у вищих навчальних закладах, які би передбачали поглиблене вивчення відповідних дисциплін, активізації спіпраці між науковими центрами, впровадження інтерактивних методів навчання у системи вищої та середньої освіти в Україні, поглиблення входження вітчизняних вузів у Болонський процес, зокрема шляхом активізації обмінів з європейськими університетами та покращення мовної підготовки українських студентів.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна