Версія для друку
Понеділок, 10 червня 2019 07:06

Обговорення ролі освіти в розвиту єдиного європейського ринку праці Рекомендовані

31 травня - 1 червня 2019 року в Університету Ораді (Румунія) відбулася міжнародна наукова конференція «Одна Європа – єдиний ринок праці крізь консультативну допомогу в кар‘єрі». На ній обговорювалися проблеми та можливості створення єдиного ринку праці в Європі та роль освіти в досягненні успіху в умовах його розвитку.

На цю конференцію її організаторами було запрошено виступити як ключового спікера проф. Анатолія Круглашова – зав. кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тема його доповіді: «Європеїзація українських університетів: управління внутрішніми та зовнішні ризиками». У ній він розкрив особливості участі українських університетів у «Болонському процесі», охарактеризував демографічні, управлінські, кадрові та інші виклики, як повстають перед вітчизняними університетами, порівняв їх проблеми з розвитком ЗВН в окремих країнах ЄС. Наголосив на необхідності належного врахування найбільш важливих ризиків та адекватного й своєчасного управлінського реагування на них. Доповідь була з цікавістю сприйнята учасниками конференції. 

Важливо відзначити, як позитивну рису цього заходу, що на нього було запрошено не лише викладачів та експертів з питань, які виносилися на обговорення, але й учнів випускних класів, орієнтованих на здобуття вищої освіти та використання, після її отримання, переваг єдиного ринку праці. Таке поєднання наукового, експертного знання та сучасних форм профорієнтаційної роботи вартує уваги та запозичення в нашому університеті.

 Програма конференції