Середа, 10 травня 2023 07:55

Вперше разом з Європою Рекомендовані

9 травня 2023 року одразу стало Днем, який увійшов в новітню історію нашої держави. Віднині ми відзначатимемо День Європи разом із світовим співтовариством. І хоча підготовка до проведення науково-практичного семінару за міжнародної участі «Європейська інтеграція України  - від статусу кандидата до повноцінного членства» розпочалася задовго до Указу Президента про зміну дати відзначення Дня Європи,  9 травня було обрано його ініціаторами свідомо й відповідально як день, що єднає нас з європейським співтовариством. Організували та провели захід НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, Чернівецька обласна військова адміністрація та Чернівецька обласна рада, за підтримки юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича. 

Учасників семінару змістовними виступами привітали Альона Атаманюк, перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової (державної) адміністрації, Михайло Павлюк, заступник голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н., Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС, народний депутат України ІХ скликання, Ірина Лоредана Станкулеску, Генеральний консул Румунії у Чернівцях, доктор, Ілля Хочь, Почесний консул Латвійської Республіки в Чернівцях, к.політ.н.

З імпульсними доповідями виступили Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, д.політ.н., професора та Павло Крайній, заступник декана юридичного факультету ЧНУ імені Ю.Федьковича, к.юрид.н., які у своїх доповідях окреслили євроінтеграційний поступ України, проаналізували виклики, які стоять перед нашою державою та роль громадянського суспільства у євроінтеграційних процесах.

У експертній дискусії взяли участь представники держав-членів ЄС (Польща, Румунія), держав-кандидатів у члени ЄС (Республіка Молдова та Україна), а також Грузії, зокрема проф. Валентин Балюк, директор Центру Східної Європи Університету Марії-Склодовської-Кюрі (Польща), проф. Людмила Рошка – професор Молдовського державного університету, доктор Дорін Попеску – радник мера м. Констанца, Румунія. Також слід відзначити виступ професора Ігоря Тодорова, УжНУ.

Під час обговорення були підняті проблеми взаємодії Україна – ЄС у різних форматах, перспективи європейської інтеграції України та Молдови, особливості міждержавної взаємодії в умовах російсько-української війни тощо. Науковців кафедри політології та державного управління у семінарі представили та виступили на ньому Наталія Ротар, професор, заступник директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень університету, д.політ.н., а також Наталія Нечаєва-Юрійчук, докторантка кафедри, к.і.н., керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ.  Доц., к.політ.н. С.М. Швидюк, заступник керівника Центру білорусистики, літуаністики та балтійських студій НДІ, забезпечив ефективну роботу семінару в режимі онлайн, адже робота заходу відбувалася у змішаному режимі.

Професійне обговорення продемонструвало готовність як представників органів влади та місцевого самоврядування, так і науково-освітянської спільноти та громадянського суспільства до активізації діалогу та координації зусиль у напрямку європейської інтеграції нашої держави.

Програма семінару

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна