Субота, 08 липня 2023 19:24

Глибина і щирість обговорення перспектив взаємодії Рекомендовані

Два дні, 6 – 7 липня 2023 р. тривав у Чернівцях Бізнес – форум Україна-Румунія- Молдова, на якому обговорювалися важливі питання трьохсторонньої співпраці та ініціативи щодо її посилення. В рамках форуму Чернівецька обласна рада та НДІ європейської інтеграції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (ГДІ ЄІРД) провели круглий стіл на тему «Транскордонне співробітництво наукових і освітніх закладів України, Румунії та Республіки Молдова» в Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Захід модерували його співорганізатори - перший заступник голови Чернівецької обласної Ради доцент Микола Гуйтор і директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю. Федьковича професор Анатолій Круглашов.

Учасників засідання тепло привітав ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича професор Роман Петришин, який звернув увагу присутніх на значну працю, пророблену колективом університету для розвитку його міжнародних зв’язків та зокрема партнерських відносин із Румунію та Молдовою. Основою міжнародної співпраці як на міждержавному, так на регіональному і локальному рівнях насправді виступає взаємодія освітніх і наукових закладів, дослідників, експертів та освітян, які забезпечують формування змісту та напрямків співробітництва, - підкреслив М. Гуйтор. А. Круглашов нагадав присутнім про досвід наукової та освітньої співпраці, і поділився своїм баченням змісту та складових ідеї та змісту проведення Чернівецького форуму Україна-Румунія-Молдова, пропозиції щодо якого були внесені чимало років тому і нарешті вони отримують свою реалізацію. Узагальненням здобутого і окресленням можливих напрямків співпраці у трикутнику Україна-Румунія-Молдови став виступ заступника голови Сучавської повітової ради Нікулає Барбу.

На запрошення організаторів відгукнулися експерти та практики управління з трьох країн-партнерів. Питання, які потребують спільної уваги та пропозиції щодо їх вирішення розглянув у своїй доповіді А. Круглашов. Досвідом співпраці між сусідніми країнами поділилася доктор Марчела Слюсарчук (Сучаваський університет імені Штефана Великого, Румунія) та Виконавчий директор Регіонального бюро транскордонного співробітництва у місті Сучава Чезар Грозаву. Змістовними та спрямованими на пошуки нових форматів співпраці були виступи представниць Республіки Молдова – професорів Людмили Рошка  та Світлани Чеботарь (Молдовський державний університет, Кишинів), доцента Діани Ігнатенко (Державний університет імені Алеко Руссо у Бєльцях). В дистанційному форматі у заході взяла участь вчений секретар Академії наук Молдови професор Ліліана Кондратікова.

Українських  учасників гідно представили науковий співробітник НДІ ЄІРД к.політ.н. Олександр Рибак, аспірантка кафедри політології та державного управління, начальниця управління у справах сім’ї та молоді Наталія Сабадаш, директорка ліцею № 16 «Ювілейний», магістр публічного управління та адміністрування Руслана Бабух, заступниця директора Департаменті освіти та науки Чернівецької ОВА Оксана Гринюк. Технічне сприяння заходу забезпечив аспірант  кафедри політології та державного управління Андрій Стьопкін.

Підсумковими за змістовністю стали виступи голови Чернівецької районної Ради Руслана Домніцака та співорганізаторів заходу. За його результатами передбачається оприлюднення окремих презентацій виступів учасників круглого столу на веб-сайті НДІ ЄІРД та випуск друком відповідних матеріалів. Пропозиції учасників заходу будуть проаналізовані та враховані при розробці перспективних завдань транскордонної співпраці України, Румунії та Молдови.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна