П'ятниця, 29 вересня 2023 19:45

Стійкість в умовах війни: значення місцевого самоврядування Рекомендовані

Міжнародна наукова конференція Муніципальні читання імені Антона Кохановського вдесяте зібрала працівників органів влади та місцевого самоврядування, науковців, експертів з України, Румунії, Молдови, Польщі, Білорусі у Чернівцях в очному та онлайн форматах. Організована спільно кафедрою політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича і Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації,  за участі  Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії. Її основною  метою є осмислення та пошук шляхів посилення стійкості системи місцевого самоврядування в умовах війни, активізації конструктивної взаємодії теоретиків і практиків, експертів та аналітиків у сфері публічного управління і самоврядування.

Учасників ювілейної конференції, яка проходила перший день у Чернівецькій міській раді  привітали Марина Кирилюк, секретар Чернівецької міської ради, Юлія Грицку-Андрієш, заступниця голови Чернівецької ОДА (ОВА), Микола Гуйтор, перший заступник голови Чернівецької облради, Роман Петришин, д.фіз.-мат.н., професор, ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича, Дан Ніколає Константін – Надзвичайний радник-посланник Генерального консульства Румунії в Чернівцях.

Пленарне засідання розпочалося з імпульсної доповіді «Джерела стійкості та сучасні загрози розвитку місцевого самоврядування в Україні», виголошеної Анатолієм Круглашовим, д.політ.н., професором, завідувачем кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, директором НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень. Виступи на пленарному засіданні стосувалися питання організації роботи органів місцевого самоврядування в умовах війни в Україні та Румунії, розвитку співпраці між нашими державами, етики публічного управління, а також ролі політики національної пам’яті у сьогоденні. Про це у своїх виступах вели мову: Сорін Боканчя, професор, доктор, ректор Ясського університету «Пєтрє Андрєй» (м. Ясси, Румунія), Валерій Тертичка, доктор наук з державного управління, професор Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету «Києво-Могилянська академія» (м. Київ, Україна), Тетяна Василевська, доктор наук з державного управління, професор кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна), Ліля Гонюкова, доктор наук з державного управління, професор кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна).

Продовженням офлайнового формату роботи став круглий стіл на тему «Проєктна діяльність органів місцевого самоврядування як ключ до розвитку територіальних громад в умовах воєнного стану», у роботі якого взяли участь посадовці обласної та міської ради, адміністрації, територіальних громад, експерти, науковці. З імпульсним виступом на тему  «Залучення позабюджетних коштів шляхом проєктів та міжмуніципального співробітництва громадами в часи війни» звернулася до присутніх Юлія Грицку-Андрієш, заступниця голови Чернівецької ОДА (ОВА). Учасники круглого столу поділилися досвідом проєктної діяльності в громадах краю, кращими практиками для розвитку місцевих громад, проаналізували зміни, що відбулися у Західному регіоні України після 24 лютого 2022 року та обговорили пріоритетні напрямки розвитку громад у найближчій перспективі.

Другий день конференції відбувався в онлайн форматі. Він зібрав фахівців із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, які поділилися своїм баченням досвіду та перспективних завдань місцевої влади у цій сфері дільності. Серед доповідачів відомі в Україні та за її межами Валентин Малиновський, д.політ.н., професор кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету (м. Луцьк, Україна), Маріуш Сенкевич, доктор філософії, професор кафедри державного управління факультету політичних наук Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), Дорін Попеску, доктор, лектор, голова  Асоціації «Дім Чорного моря / Black Sea House» (м. Констанца, Румунія), Людмила Рошка, д.політ.н., професор  Інституту публічної адміністрації Молдавського державного університету  (Кишинів, Республіка Молдова), Валентин Балюк, д.політ.н., професор, заступник директора Інституту політичних наук і публічного управління Університету Марії Кюрі Склодовської. (Люблін, Польща), Дорін-Мірча Добра, доктор, доцент факультету європейських студій Клузького університету «Бабеш-Больяї» (Клуж-Напока, Румунія) та інші поважні учасники заходу.

За 10 років Муніципальні читання імені Антона Кохановського стали успішним форматом відвертих обговорень і вироблення практичних алгоритмів дій, спрямованих на посилення стійкості органів місцевого самоврядування в Україні та у державах Центрально-Східноєвропейського регіону в умовах зовнішніх викликів та загроз. За підсумками конференції планується видання тематичного випуску Збірки наукових праць «Влада та управління».

 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна