П'ятниця, 24 травня 2024 13:32

Методичний семінар з Євростудій

001

     У рамках декади громадянської освіти 23 травня 2024 року відбувся науково-методичний семінар для керівників професійних спільнот учителів громадянської та історичної освітньої галузі на тему «Зміст та методи викладання Європейських студій в умовах перспектив початку переговорів про вступ України до ЄС».

001

       В умовах триваючої війни проти російського агресора українське академічне співтовариство активно працює на поширення та просування інтересів нашої держави в усьому світі, насамперед, у державах ЄС. Цьому сприяють міжнародні інституції та установи, серед яких – Відкрита Рада Європейської академічної мережі, створена у 2018 році професором Мікелем Ніколетті, тоді президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи. OCEAN об’єднує університети, наукові інститути та науковців з 46 держав – членів Ради Європи задля реалізації спільної мети – захисту прав людини, демократії, верховенства права, системи європейських цінностей в цілому.

001

     12 травня 2024 року в Чернівецькій обласній військовій адміністрації відбулося засідання Регіональної Ради з питань етнонаціональної політики. Захід відбувся за участю представників інститутів громадянського суспільства, національних товариств області та науковців. На засіданні першим питанням заслухали аналітичну доповідь «Конфліктний потенціал Чернівецької області в умовах адміністративно-територіальної реформи та соціально-економічної кризи (в умовах широкомасштабної війни)», яку представили її автори – доцент Сергій Гакман, заступник директора Регіонального центру підвищення кваліфікації, Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцент кафедри політології та державного управління, керівник лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

001

Шановні колеги!

     Запрошуємо Вас до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «ЄС-СХІДНЕ ПАРТНЕРСТВО В УМОВАХ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ЗМІН І БЕЗПЕКОВИХ ВИКЛИКІВ: МОЖЛИВОСТІ ТА НОВІ ФОРМАТИ СПІВПРАЦІ».

001

     Понад два роки війни продемонстрували усім нам, що діалог, відкрита комунікація є важливою умовою успіху. Від перших днів широкомасштабного російського вторгнення питання міжетнічної взаємодії набули особливого значення, зокрема в українсько-румунському прикордонні. Що ж змінила велика війна? І чому сьогодні зміни в українському законодавстві мають таке велике значення не лише для внутрішньополітичного життя, а насамперед в контексті європейської інтеграції нашої держави?

001

 

    

19 – 20 квітня 2024 року у Кишиневі відбулася Міжнародна наукова конференція Жана Моне «Механізми та моделі прийняття рішень на місцевому / регіональному / центральному рівнях». Її організовував Інститут публічного управління Державного університету Молдови. Конференція відбувалась в рамках реалізації проєкту Жана Моне «Центр передового досвіду»: «Зміцнення демократичної стійкості через громадянську освіту».

001

 

     Українська академія лідерства має знані та вагомі досягнення у розвитку неформальної освіти в нашій державі для молоді віком від 16 до 20 років. Вона готує її для мотивованої та усвідомленої діяльності на користь українського суспільства та держави. Багато років її національним лектором є професор Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Нещодавно його знову запросили виступити перед студентами  УАЛ з циклом лекцій з проблематики європейської інтеграції.

П'ятниця, 19 квітня 2024 12:27

Пошуки виходу з манівців

001

18 квітня 2024 року на факультеті історії, політології та міжнародних відносин відбулася експертна дискусія  «Партнерство України та Польщі в умовах змін безпекового середовища в ЦСЄ». Її організаторами стали кафедра політології та державного управління, НДІ європейської інтеграції Чернівецького національного (НДІЄ ЄІРД) університету імені Юрія Федьковича та Центр Східної Європи (ЦСЄ) Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні.

Сторінка 1 із 34

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна