Анатолій Круглашов: Місцеве самоврядування в умовах війни
Републікація матеріалу з видання © Буковинський вісникдержавної служби та місцевого самоврядування
Ключовим викликом, який ми всі відчуваємо і все більше усвідомлюємо, є війна, що триває та має тенденції до глобалізації. Три роки тому я висловив думку, що світ переходить із латентної у відкриту фазу Третьої світової війни. Нещодавно уже багато людей, в тому числі і наші політики та чинний Президент говорили, практично, те ж саме. Разом із цим самим суттєвим викликом, коли частина світу, зокрема демократичного, все ще не належно зрозуміла масштаб, інтенсивність і жахливість загрози, яка походить від російської федерації, у нас є свої внутрішні виклики.
«У нас немає іншого вибору, як захищатися від ворога». Що чекає на Україну у 2025 році - матеріал «МБ»
Републікація інтерв'ю директора НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень професора Анатолія Круглашова - виданню © Молодий буковинець
Права людини в умовах війни
V Міжнародний Конгрес з прав людини зібрав 10 - 12 грудня 2024 року у стінах Жешувського університету у Польщі науковців й експертів з різних країн світу. Масштабний захід став доброю можливістю для відвертого й професійного обговорення найбільших викликів, пов’язаних із захистом прав людини у світлі сучасних загрозливих подій, насамперед, породжених російсько-українською війною. Серед тем, піднятих під час Конгресу були явища міграції та дезінформації, загрози правам людини у 21 сторіччі, права людини у сучасних збройних конфліктах, війна й соціальна політика, мігранти з України тощо.
«Взаємодія» заради майбутнього
Відновлення й відбудова – теми, що дедалі частіше підіймаються в українській публічній сфері, адже збудувати сильну Україну в умовах війни – завдання не з простих. Одне з таких важливих обговорень сталось в рамках реалізації проєкту «Взаємодія», втілюваного командою ГО «Ідея для майбутнього» у Чернівцях. Ця організація постала за ініціативою магістранта кафедри політології та публічного управління кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича Миколи Шимоняка. Саме вона зібрала активних молодих людей, що прагнуть оволодіти новими знаннями, зрозуміти специфіку роботи органів місцевого самоврядування, щоб в якості фахівців долучитися до процесів відбудови та відновлення нашої держави.
Університет імені Марі Склодовської-Кюрі продукує важливі ініціативи
Важливі заходи, спрямовані на розвиток нових ініціатив із регіонального співробітництва та безпеки, проводить Університет імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні. Регіональна безпека в Центрально-Східній Європі не може бути досягнута без стратегічної взаємодії Польщі та України. Однією з останніх важливих ініціатив університету стало проведення Міжнародного наукового семінару «Стратегічне партнерство Польщі та України у контексті російсько-української війни та геополітичних змін у ЦСЄ». Захід відбувся 13 грудня 2024 р. у змішаному форматі. На ньому обговорювали як позитивні, так і негативні тенденції розвитку взаємин Польщі та України, ті чинники, які гальмують нашу плідну співпрацю, а також необхідні кроки до кращого порозуміння між нашими державами перед новими безпековими викликами та загрозами.
Форум румунської меншини (спільноти) в Чернівцях
6 – 7 грудня 2024 року у Чернівцях проходив Форум румунської національної спільноти України під назвою «Розвиток румунської національної меншини України: громадський, культурний і освітній вимір». Поважний захід зібрав представників державних і міжнародних інституцій, дипломатичних місій України та Румунії, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, експертів, активістів, духовенства та інших.
Місцеве самоврядування - основа нашої стійкості
Напередодні Дня місцевого самоврядування в Чернівецькій обласній Раді відбувся круглий стіл на тему : «Місцеве самоврядування – фактор стійкості демократії в Україні в умовах війни», який вже не перший рік спільно проводять кафедра політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, разом з Чернівецькою обласною Радою.
Поїздка до Польщі
Упродовж 25 - 29 листопала 2024 року проф. Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Черінівецького національного університету імені Юрія Федьковича перебував у Польщі. Під час робочих зустрічей з польськими колегами обговорювалися питання двох і багатосторонньої співпраці, як у науковій, так і освітній діяльності, узгоджувались можливі напрямки подальшої активізації академічної взаємодії, як такої, що надзвичайно важлива не лишу для університетів обох країн, але й для розвитку партнерських вхажин між Україною та Польщею.