Проекти та події

20 лютого 2024 року, у День Героїв Небесної Сотні відбувся  міжнародний науково-практичний семінар «Світ після війни в Україні: з росією чи без?!», присвячений пам’яті доктора політичних наук Ігоря Мельничука.  Важко перебільшити значення і впливи російсько-української війни на долі наших людей і України в цілому. Саме Ігор Миколайович Мельничук був послідовним і наполегливим дослідником у вивченні російської новітньої історії та політики, які уважно вивчав зокрема у своїх кандидатській  та докторській дисертаціях, звертаючи увагу на маловідомі, а часом і непомітні багатьом її виміри та загрози. У вирі сьогодення починаєш більше цінувати миті щирого інтелектуального спілкування, якими обдарував своїх колег і друзів Ігор Мельничук, який передчасно пішов у нас в свої 45 років.

Середа, 21 лютого 2024 07:47

Пам’яті Героїв Небесної сотні

Щорічно 20 лютого українці відзначають День Героїв Небесної Сотні. Не залишаються осторонь і в Чернівцях. Напередодні цієї трагічної події в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбувся тематичний захід - реквієм «Живим уклін – загиблим слава». До студії «Відродження нації», що працює при відділі обслуговування користувачів, були запрошені  вдови Героїв України Олександра Щербанюка та Василя Аксенина - Тетяна Аксенин та Наталія Щербанюк. Вони ділилися із присутніми студентами Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну (викладач історії  - к.політ.н Ірина  Добржанська) та членами громадської організації «Чернівецьке товариство політв’язнів та репресованих» спогадами про події на Майдані у Києві лютого 2014 року та про факти з життя своїх героїчних чоловіків.

Субота, 03 лютого 2024 10:34

Пам’ятаємо…

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Щороку ми згадуємо тих, кого всередині минулого сторіччя знищила тоталітарна машина націонал-соціалізму. Ми звертаємося до минулого, щоб належно розуміти сучасне. В умовах російської війни проти України ми краще усвідомлюємо, що лише разом ми можемо подолати зло, яке чинить проти України й українців російський агресор.

Перший міжнародний форум політологів в Україні відбувся у Львові 26 – 27 січня 2023 року. Він був організований Центром політичних досліджень і кафедрою політології Львівського університету у партнерстві з університетами з країн Вишеградської групи. Участь у поважному зібранні взяли понад 120 учасників особисто і ще десятки в режимі онлайн. Після тривалої перерви, викликаної пандемією і повномасштабним вторгненням росії в Україну, зустрілися разом не тільки політологи з нашої держави, але й також з країн Вишеграду, Литви, Ізраїля тощо.

25 січня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся з’їзд Асоціації політичних наук України (АПНУ), яка є членом Міжнародної асоціації політичних наук (IPSA). З’їзд пройшов у змішаному форматі, як в онлайн, так і офлайн режимі.

Про роботу Асоціації за останні роки доповів її голова Олег Рафальський – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України. Нові напрямки роботи та стратегію розвитку АПНУ окреслила у своїй доповіді перший віце-президент Галина Зеленько – доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Також було заслухано дві наукові доповіді, зокрема професорів Віктора Котигоренка (Київ) і Віталія Литвина (Львів).

Сторінка 1 із 41

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна