Ігор Миколайович Мельничук: життя згасле в зеніті Рекомендовані

melnychuk rip4 web

Передчасно й зовсім неочікувано обірвалось життя нашого дорогого Колеги Ігоря Миколайовича Мельничука. Людини, яка була сповнена творчих і життєвих планів, мріяла про краще майбутнє і самовіддано жила науковою та викладацькою працею. Своїм друзям і колегам він запам’ятався скромною, надзвичайно працелюбною, дружньою та завжди готовою допомогти людиною. Авторитетний науковець, вдумливий викладач, громадянин, який щиро й не напоказ любив Україну і намагався вірно служити її добру, розвитку та безпеці. 

За неповних 45 років свого життя Ігор Миколайович встиг зробити чимало.  Він народився 11 березня 1973 р. на Івано-Франківщині, в с. Устя Снятинського району. Вже в дитячі роки відрізнявся допитливістю та наполегливістю, тому у 1990 р. із відзнакою закінчив Устянську середню школу. Поступив за покликом серця на  історичний факультет Чернівецького державного університету, який успішно закінчив у 1995 р.  Старше покоління викладачів пам’ятають його як сумлінного та активного студента, чиї виступи на семінарах та запитання на лекціях відрізнялися ретельною й систематичною підготовкою, продуманістю й логічністю. Бачачи здібності молодого випускника, керівництво факультету та кафедри запропонували йому продовжити навчання в аспірантурі при кафедрі історії нового та новітнього часу. Після її завершення у 1998 р. Ігор Мельничук успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Українсько-російські відносини  у 1991-1997 рр: політичний та військовий аспекти», яку він виконав під науковим керівництвом тогочасного декана факультету професора Макар Ю.І. Після цього розпочав викладацьку працю асистентом кафедри політології та соціології. З 2001 р.  - займав посаду доцента кафедри політології та державного управління.

З того часу неодноразово виконував важливі адміністративні доручення та завдання. Зокрема, з 2000 р. по 2003 р. працював заступником декана історичного факультету з навчально-виховної роботи, до якої ставився з значною сумлінністю та відповідальністю. У 2002 – 2003 рр. тимчасово виконував обов’язки завідувача кафедри. Пізніше, у 2004 - 2005 рр. керував роботою відділу міжнародних зв’язків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В період із 2006 по 2009 рр. координував роботу магістратури зі спеціальності "Державна служба" в складі кафедри політології та державного управління, був причетний до її успішного ліцензування та акредитації, подальшого розвитку цієї важливої магістерської програми. З моменту утворення в 2011 р. Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича скеровував в його складі діяльність відділу пострадянських досліджень.

Після закінчення докторантури у 2015 р., на початку наступного року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук на тему "Інтеграційні проекти Російської Федерації на пострадянському просторі" за спеціальністю 23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку (науковий консультант – професор Круглашов А.М.).

Автор багатьох наукових публікацій, як у вітчизняних, так і зарубіжних наукових виданнях, в том числі однієї одноосібної монографії. Ігор Миколайович плідно і ґрунтовно працював у царині політичної науки, був відкритим до всього нового і уважний до думок і доробку своїх колег.  Його щиро любили та поважали на рідній йому кафедрі політології та державного управління, факультеті історії, політології та міжнародних відносин, знали та цінували в університеті в цілому. Ця повага засвідчена не лише ставленням до нього студентів та колег, але й багатьма відзнаками за високі професійні досягнення. Якщо Ігор Миколайович брався за виконання певного доручення, то можна було бути впевненим в його якісному і, що дуже важливо, своєчасному виконанні. Ці його якості були очевидними і при виконанні ним останніми роками обов’язків куратора академічної групи і голови методичної комісії кафедри.

Поза рамками університетської науково-педагогічної діяльності, Ігор Миколайович чимало років віддав справі розвитку громадського сектору, був активним членом Буковинського політологічного центру, певний час керував Ресурсним центром громадських організацій в Чернівецькій області. Охоче відгукувався на прохання ЗМІ надати професійний і змістовний коментар чи інтерв’ю з питань зовнішньої або  внутрішньої політики України, відповідав на інші питання, що хвилювали широку громадськість.

Лагідний, усміхнений, доброзичливий, безмежно працелюбний і творчий чоловік – таким він увійшов у життя своїх колег і саме таким він назавжди залишатиметься в нашій вдячній пам’яті про нього.

Спочивай з миром, Друг і Колега!

Товариші і друзі по кафедрі та факультету.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна