Четвер, 26 лютого 2015 13:25

ВИБОРЧІ ПРОЦЕСИ НА ЗАКАРПАТТІ ТА БУКОВИНІ: ПРЕЗЕНТОВАНО ПОРІВНЯЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ Рекомендовані

1 1024x57525 лютого 2014 р. у Науково-дослідному інституті європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація колективної монографії «Електоральні процеси України в регіональному вимірі: Буковина і Закарпаття».

Авторами виступила група науковців з Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Науково-дослідного інституту політичної регіоналістики Ужгородського національного університету.25 лютого 2014 р. у Науково-дослідному інституті європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація колективної монографії «Електоральні процеси України в регіональному вимірі: Буковина і Закарпаття». Авторами виступила група науковців з Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Науково-дослідного інституту політичної регіоналістики Ужгородського національного університету.
В Україні накопичено чималий досвід дослідження функціонування інституту виборів, виборчих систем, їх проявів у конкретних політичних процесах. Але все ще не отримують належного вивчення регіональні виміри політичних процесів. Своєю чергою, дослідники науково-дослідних інститутів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Ужгородського національного університету не один рік поспіль вивчають  регіональні аспекти політичних процесів і накопичили певний дослідницький досвід в цій сфері наукового пізнання. Їх об’єднало спільне прагнення зробити свій внесок у подолання існуючого дефіциту наукових знань у цій царині та запропонувати зацікавленим читачам свій багаторічний дослідницький доробок у вигляді узагальнюючої спільної монографії.
5 1024x575Чернівецька і Закарпатська області – регіони України, які мають подібні політико-історичні тенденції у своєму розвитку. Обидві області є поліетнічними, причому їх поліетнічність пов’язана з географічною специфікою регіонів і з подіями, які відбувалися у різні історичні часи на даних територіях. Спільність рис розвитку двох регіонів підтверджується перебігом регіональних політичних процесів, їх поліконфесійністю, географічною специфікою територій, прикордонним статусом, кількістю населення, соціокультурними аспектами. Саме ці особливості спонукали групу науковців до порівняння двох областей України.
2 1024x575У монографії досліджуються регіональні політичні процеси крізь призму електоральної участі та культури виборців, елітотворчих традицій, партійного  структурування тощо. Належна увага дослідниками приділена вивченню та узагальненню досвіду виборів різного рівня – від місцевих до президентських, вивченню особливостей та, меншою мірою, спільних рис їх перебігу в двох регіонах.
Видання містить чималий систематизований емпіричний та фактологічний матеріал. У ньому можна знайти цікаві теоретичні інтерпретації та певні пропозиції щодо концептуалізації вітчизняного досвіду перебігу виборчих процесів, особливо в їх регіональних вимірах. На основі виявлення взаємозв’язку історичних й етнополітичних явищ аналізуються зміст і спрямування політичного процесу у регіональних вимірах ХХІ століття.
4 1024x575На презентації виступили: Проректор ЧНУ із наукової роботи Олександр Григорович Ушенко, який відзначив важливість праці НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, підтримку його діяльності керівництвом університету, наголосив на вагомості презентованого видання. Зміст проробленої праці над колективною монографією розкрив співредактор видання – директор НДІ ЄІРД проф. Анатолій Миколайович Круглашов, який підкреслив, що це видання не має прецедентів у вітчизняній політичній науці і становить вагомий внесок у розвиток політичної регіоналістики та електоральної політології. Концептуальні засади монографічної праці та її науково-практичне значення розкрила у своєму виступі проф. Наталія Юріївна Ротар – заступник директора НДІ з наукової роботи. Проф. Володимир Петрович Фісанов – зав. кафедри міжнародної інформації ЧНУ побажав колегам рухатись далі у здійснені досліджень та окреслив перелік перспективних тем для подальших наукових пошуків.
Наприкінці заходу організатори презентації подякували авторам видання і окремо своїм ужгородським колегам, зокрема проф. Токарю Мар’яну Юрійовичу та Остапцю Юрію Олександровичу, які взяли на себе основний тягар його підготовки до друку та видання.
З приємністю відзначимо, що подія знайшла належне висвітлення у регіональних ЗМІ, насамперед, у електронних та на обласному радіо.Окремі матеріали можна знайти за такими посиланнями:

ТРК “Чернівці”

ТВА

Чернівецький промінь

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна