Четвер, 19 березня 2015 02:06

СУЧАСНІ МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЇ УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНИМИ ЕТНОПОЛІТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ Рекомендовані

rieirs.org methods

 

17 березня 2015 року у НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень відбувся науково-практичний семінар «Сучасні методи та інструментарії управління регіональними процесами», організований спільно Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій та НДІ ЄІРД.

У сучасних умовах проблема вироблення дієвої та актуальної етнонаціональної політики набуває нового звучання. Україна сьогодні зіштовхнулася з новими викликами етнонаціональній безпеці, які не можна залишити без відповіді. Учасники семінару спробували не тільки проаналізувати існуючий стан речей в етнополітичній сфері Чернівецької області зокрема та України в цілому, але й виробити рекомендації органам влади для забезпечення громадянського миру та злагоди у регіоні. Приємно, що окремі представники влади взяли участь у роботі семінару: перший заступник голови Чернівецької обласної ради, кандидат історичних наук Ярослав Курко у своєму виступі наголосив на необхідності вироблення рекомендацій для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо формування основних засад етнонаціональної політики в краї  й готовності сприяти їх втіленню у життя.

1513668 811091988964847 6246822898861401176 nУ своїй доповіді директор НДІ ЄІРД, завідувач кафедри політології та державного управління, професор Анатолій Круглашов проаналізував основні етапи розвитку етнонаціональної політики в незалежній Україні, звернув увагу на той факт, що саме після приходу до влади В.Януковича Українська держава почала свідомо евакуюватися зі сфери етнополітики та зазначив: необхідно визнати, що наш регіон має етнополітичні проблеми, які необхідно нагально вирішувати. На завершення свого виступу А.Круглашов окреслив шляхи запобігання поширення конфронтаційних настроїв серед буковинців засобами регіональної етнополітики.
Заступник директора НДІ ЄІРД, професор кафедри політології та державного управління Наталія Ротар звернула увагу присутніх на той факт, що етнополітична стабільність є метою діяльності будь-якої держави, оскільки вона забезпечує безконфліктний розвиток останньої. Однак ідентичність, в тому числі етнічна, за своєю природою є конфліктною: вона формується у протиставленні «ми» – «вони». Тож необхідно таким чином вибудовувати етнонаціональну політику, щоб образи «ми» – «вони» формувалися у паритеті.
Виступ заступника директора-начальника науково-дослідного відділу Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидата історичних наук Сергія Гакмана був зосереджений на основних проблемах взаємодії етнонаціональних груп, які традиційно проживають на території Північної Буковини. На думку С.Гакмана, важливу роль у формуванні толерантного ставлення етнічних груп один до одного відіграє освіта, тож представники національних меншин повинні не тільки мати право навчатися рідною мовою, але й досконало володіти державною. Останнє є запорукою успішної соціалізації та професійної реалізації представників усіх етнічних громад області.

10550928 811091985631514 44639959697592930 nУ своїх виступах під час дискусії асистент кафедри політології та державного управління, кандидат історичних наук Наталія Нечаєва-Юрійчук проаналізувала основні виклики етнонаціональній стабільності у регіоні, звернула увагу присутніх на проблему подвійної (а часом і потрійної ідентичності) мешканців Чернівецької області й їх вплив на міжетнічні взаємини у краї. Асистент кафедри міжнародних відносин, кандидат політичних наук Любов Мельничук порівняла становище румунів в Україні зі становищем українців в Румунії, наголосивши на необхідності підтримки української громади з боку Української держави.

У жвавій та відвертій дискусії, яка розгорнулася під час семінару, взяли участь заступник голови Сторожинецької районної ради, кандидат політичних наук Іван Патарак, директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту, кандидат економічних наук Богдан Сторощук, голова Буковинської партнерської агенції Арсеній Анциперов, помічник народного депутата України Онуфрика Б.С. Володимир Килинич, магістр державної служби, аспірант Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, секретар Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Тарас Халавка, доцент кафедри філософії і права БДФЕУ, кандидат філософських наук Олена Дика, журналіст ТРК «Чернівці» Надія Величко та заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в Чернівецькій області Михайло Леньков. Кожен із диспутантів окреслив окремі аспекти міжетнічних відносин і міжнаціональної взаємодії, запропонував певні практичні рекомендації щодо удосконалення управлінських механізмів, здатних забезпечити етнонаціональну стабільність в регіоні.
Серед пропозицій, висловлених під час заходу, – здійснення регулярного моніторингу етнополітичної ситуації в краї, відповідних публікацій та сюжетів у місцевих ЗМІ, управлінських рішень у даному напрямку, вироблення єдиних критеріїв оцінки стану етнополітичних відносин для України та сусідніх держав, запровадження предмету «Культура добросусідства» як навчальної дисципліни у закладах початкової, середньої та середньої спеціальної освіти, ініціація та наступне проведення перепису населення України тощо. Підготовлені за підсумками семінару науково-практичні пропозиції будуть передані на розгляд в місцеві органи виконавчої та представницької влади.

 

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна