Четвер, 24 квітня 2014 20:01

У ЧЕРНІВЦЯХ ЕКСПЕРТИ ОБГОВОРИЛИ ВІДНОСИНИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС Рекомендовані

rieirs.org Niarchos Ukraine 600x428

24 квітня 2014 року на базі Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича відбувся круглий стіл “Відносини між Україною та ЄС: політика, освіта, візи”. Дискусія зібрала півсотні науковців та студентів, громадських активістів і журналістів.

З імпульсною доповіддю про питання нових соціально-економічних можливостей та викликів, до яких готує Угода про асоціацію, виступив Володимир Єрмоленко – директор європейських проектів Інтерньюз-Україна. Зокрема, експерт зазначив, що з 23-го квітня почали діяти нові правила ввезення українських товарів в країни ЄС і що ЄС надав Україні автономні торговельні преференції, що полегшать доступ української продукції до європейського ринку. Було обговорено і пакет в 11 мільярдів євро допомоги Україні, що його було виділено з боку Євросоюзу. Експерт також наголосив, що головним мотивом європейського вибору українського суспільства має стати бажання змін у відносинах між державою і громадянином.

Учасники також мали змогу дізнатися про широкі освітні можливості в Європейському Союзі, переваги мобільності і міжнародного співробітництва у навчанні. Зокрема, Ганна Базіло, випускниця декількох європейських університетів та асистент проекту Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг», ознайомила учасників з програмою ЄС у галузі освіти «Еразмус плюс», стипендіальними програмами Коледжу Європи, можливостями для викладачів та науковців в Центральному Європейському Університеті, а також стипендіями  DAAD.

Круглий стіл відбувався в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні», яку проводить Представництво ЄС. Інфокампанія включає низку просвітницьких заходів (вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів тощо), які покликані поширювати європейські цінності та підвищувати рівень обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Фотографії з круглого столу можна переглянути тут

 

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна