Понеділок, 30 червня 2014 12:50

РОБОЧА ПОЇЗДКА ДО БРЮСCЕЛЮ: КРОК ДО ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ Рекомендовані

foto 114 1024x682

НДІ  європейської інтеграції та регіональних досліджень, разом із кафедрою політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, упродовж тривалого часу розвивають програми викладання Європейських студій. З 18 до 21 червня цього року група викладачів кафедри та НДІ  у складі його директора проф. А.М. Круглашова, заступника директора проф.  Н.В. Ротар, зав. відділом  доц. І.М. Мельничука, та наукових  співробітників ас. О.В. Колесникова та  Н.В. Нечаєвої-Юрійчук  здійснила робочу поїздку до Брюсселю з метою обміну досвідом викладання Європейських студій.

Викладачі взяли активну участь у роботі тренінгової сесії міжнародного TEMPUS проекту “INOTLES” “Інноваційне викладання та вивчення Європейських студій”, в якому кафедра політології та НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень виступають партнерами . Основними напрямками роботи цієї сесії були: аналіз існуючих педагогічних підходів у викладанні Європейських студій, обмін найкращими практиками у викладанні та вивченні Європейських студій, детальне ознайомлення з новітніми методами «активного навчання» та аналіз можливих шляхів їхнього застосування на практиці.

foto 128 1024x682Важливою та змістовною частиною програми сесії стали робочі візити до Європарламенту та Єврокомісії. У сесійній залі Єврокомісії учасники проекту заслухали доповіді «Майбутнє Європи» Марка Корнера (члена комунікаційної команди Єврокомісії), «Яким чином інституції ЄС інформують про кризу в Україні та розширення» Петера Стано (речника єврокомісара Штефана Фюле) та «Інновації у вищій освіті» Георгія Дімітрова (чиновника Єврокомісії, відповідального за освітні програми ЄС). Найбільший інтерес та жваві дискусії викликала доповідь, присвячена Україні. Петер Стано намагався пояснити, чому у випадку з Грузією у 2008 році ЄС не вжив таких санкцій щодо РФ, які застосовує сьогодні, наголосив на ролі ЄС у забезпеченні реверсу газу в Україну зі Словаччини, відповів на численні запитання присутніх, в тому числі й з боку чернівецької  делегації.

foto 170 1024x682Останній день роботи був присвячений підбиттю підсумків та розробці планів щодо виконя проекту на майбутнє, до реалізації яких повинен долучитися кожен із його учасників. Цей проект є черговим кроком до поширення європейських стандартів в освіті за межами ЄС (в першу чергу, в країнах Східного партнерства – Україні, Грузії, Молдові), а його реалізація покликана сприяти застосуванню інноваційних методів викладання у вищих навчальних закладах цих країн. В Україні ця відповідальна місія довірена Національному університету “Києво-Могилянська Академія” та Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича.

foto 184 1024x682

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна