Вівторок, 17 червня 2014 12:50

ЕКСПЕРТИ ОБГОВОРИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ВИСВІТЛЕННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ У МЕДІА Рекомендовані

DSC02357 1024x682

17 червня 2014 року в конференц-залі Науково-дослідницького інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, відбувся експертний круглий стіл, у ході якого було презентовано та обговорено результати загальнонаціонального та регіонального моніторингу ЗМІ на предмет якісного інформування виборців та рівного доступу до ЗМІ суб’єктів виборчого процесу. Моніторинг проводили Асоціація “Спільний простір” / Комітет “Рівність можливостей” за підтримки Національного фонду  підтримки демократії (NED) та Ради Європи, разом із НДІ ЄІРД.

Презентуючи результати моніторингу, експерт проекту Наталі Круглашова зазначила, що в цілому на цих виборах можна було спостерігати вільний доступ до ЗМІ всіх учасників виборчого процесу, однак при цьому цей доступ, як і раніше, великою мірою залежав від наявних фінансових ресурсів. На цих виборах можна було вкотре спостерігати засилля замовних медіа-матеріалів (т. зв. “джинси”), що зовсім не сприяло об’єктивному і неупередженому висвітленню виборів у медіа.

DSC02359 1024x682Участь в обговоренні взяли науковці та експерти, серед яких доктори політичних наук, професори Анатолій Круглашов і Наталія Ротар, кандидати політичних наук Олексій Колесников та Уляна Гев’юк.  У цілому експерти констатували наявність низки проблем у функціонуванні українського медіаринку, серед яких недосконале нормативно-правове регулювання політичної реклами, скрутне матеріальне становище більшості регіональних і місцевих ЗМІ, відсутність дієвих механізмів відповідальності медіа за поширення “джинси”, специфічна корпоративна етика, що склалась у вітчизняному медіапросторі.

На жаль, позицію буковинських ЗМІ щодо результатів моніторингу та окреслених проблем дізнатися не вдалося, адже всі запрошені на круглий стіл медіа його просто проігнорували.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна