Четвер, 30 червня 2011 15:40

АБИ УНИКНУТИ СТЕРЕОТИПІВ Рекомендовані

DSC 4418

 

30 червня 2011 року за ініціативи Буковинського політологічного центру (БПЦ) відбувся науково-практичний семінар для співробітників регіональних і місцевих засобів масової інформації, присвячений проблемам міжетнічної толерантності в діяльності мас-медіа. Семінар проведений у рамках реалізації проекту «Моніторинг процесу формування збалансованих етнонаціональних відносин у Чернівецькій області», що здійснюється БПЦ спільно з Науково-дослідницьким інститутом європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Учасники семінару були ознайомлені з результатами фокус-групових досліджень з представниками національно-культурних товариств краю, а також з результатами моніторингу ЗМІ, за допомогою якого було виявлено найбільш поширені міжетнічні стереотипи, які свідомо чи несвідомо використовуються журналістами у процесі підготовки публікацій та інформаційних повідомлень. Також учасникам семінару було презентовано та роздано посібник під назвою «Довідник міжетнічної толерантності», що став свого роду підсумковим документом реалізації згаданого проекту.

На думку організаторів, проведення семінару призведе до зменшення кількості міжетнічних стереотипів у публікаціях та повідомленнях ЗМІ Чернівецької області. Крім того, як зазначив керівник проекту професор Анатолій Круглашов, ознайомлення з «Довідником міжетнічної толерантності» сприятиме засвоєнню журналістами змісту основних понять, пов’язаних з міжетнічною толерантністю, її базових принципів та нормативно-правових документів, що встановлюють права етнічних громад та регулюють діяльність національно-культурних товариств, що у свою чергу сприятиме більш збалансованому висвітленню ними проблем, які тією чи іншою мірою торкаються етнічних питань.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна