Неділя, 10 липня 2011 21:42

ТОЛЕРАНТНІСТЬ: ГАРМОНІЯ В РІЗНОМАНІТТІ Рекомендовані

rieirs.org colors of th world 600x428

Упродовж вересня 2010 р. – червня 2011 р. Інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень виступав партнером Буковинського політологічного центру (БПЦ) у реалізації проекту “Моніторинг процесу формування збалансованих етнонаціональних відносин у Чернівецькій області”, що здійснювався за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект мав на меті сприяння формуванню збалансованих міжетнічних взаємин шляхом вдосконалення етнополітики на регіональному рівні, підвищення ефективності виконання відповідних регіональних програм, зниження рівня поширення міжетнічних стереотипів та підвищення рівня культури толерантності державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та журналістів регіональних ЗМІ.

У рамках проекту було проведено моніторинг діяльності Чернівецької обласної державної адміністрації та місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації регіональної етнонаціональної політики та виконання “Регіональної програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори на 2010-2012 роки”, а також моніторинг публікацій і повідомлень у регіональних і місцевих ЗМІ з метою виявлення найбільш поширених міжетнічних стереотипів. Крім того, було проведено низку публічних інформаційно-просвітницьких заходів для працівників органів виконавчої влади і депутатів органів місцевого самоврядування Чернівецької області та журналістів регіональних і місцевих ЗМІ.

Підсумком проекту стало видання посібника “Довідник міжетнічної толерантності”, який містить основні принципи побудови толерантних міжетнічних взаємин; нормативно-правові документи, що встановлюють права етнічних громад та регулюють діяльність національно-культурних товариств; опис найбільш поширених проявів нетолерантності; результати моніторингу діяльності органів влади та публікацій у ЗМІ, проведеного на попередньому етапі; рекомендації щодо толерантного ставлення до людей інших національностей.

Очкується, що використання посібника державними службовцями та депутатами місцевих рад сприятиме оновленню концепції стратегічного бачення місцевими органами влади специфіки етнополітичної ситуації на теренах Чернівецької області; виробленню механізмів запобігання поширенню міжетнічих стереотипів; удосконаленню діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо підтримки толерантних відносин між представниками різних національностей та підвищення ефективності виконання відповідних регіональних програм; підвищенню ролі національно-культурних товариств у розв’язанні проблем регіонального розвитку; підвищенню рівня культури толерантності державних службовців та журналістів регіональних і місцевих медіа.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна