Понеділок, 26 вересня 2011 20:14

ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС ДОСЛІДНИКІВ БІЛОРУСІ Рекомендовані

1310965952 bel

23-25 вересня 2011 р. у литовському Каунасі пройшов перший Міжнародний конгрес дослідників Білорусі, участь в якому взяли понад 200 вчених із 14 країн світу. Робота семи секцій Конгресу об’єднала істориків, політологів, соціологів, культурологів та представників інших дисциплін. Окрім роботи секцій, програма конгресу включала проведення публічних дискусій за темами «Лобіювання інтересів Білорусі за кордоном», «Білорусь і Східне партнерство», «Наука і освіта», а також презентацію білоруських дослідницьких і видавничих проектів.

Серед учасників Конгресу була й делегація НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень у складі доктора політичних наук, професора, директора Інституту Анатолія Круглашова, кандидата політичних наук та керівника Відділу білорусистики, літуаністики і балтійських студій Ігоря Недокуса, а також кандидата політичних наук, співробітника Відділу досліджень процесів європейської інтеграції України Олексія Колесникова. Вони презентували власне бачення окремих політичних процесів, що сьогодні розгортаються у Республіці Білорусь.

Зокрема, Анатолій Круглашов порівняв сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку політичної науки в Україні й Білорусі; Ігор Недокус простежив роль державної ідеології у формуванні та функціонуванні політичного режиму Республіки Білорусь, Олексій Колесников дослідив особливості використання технологій електоральної інженерії у виборчій системі республіки.

У цілому, відгуки учасників дозволяють вважати Конгрес надзвичайно успішним в реалізації своїх цілей, зокрема в частині розвитку наукової комунікації, стимулювання взаємного співробітництва, обговорення і презентації нових ідей і проектів, підвищення якісного рівня наукових досліджень Білорусі.

За словами голови оргкомітету – директора Інституту політичних досліджень “Політична сфера” Андрія Казакевича, із самого початку концепція Конгресу передбачала його подальше регулярне проведення, інакше просто був би втрачений сенс. Цьогорічний результат – це тільки початок, що має стати основою для розвитку ідеї Міжнародного Конгресу дослідників Білорусі в найближчому майбутньому.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна