Четвер, 14 грудня 2017 20:42

Польсько-український дослідницький семінар «Самопроголошені держави: аналітичні підходи та дискусії» Рекомендовані

У понеділок, 11 грудня, в Науково-дослідному інституті європейської інтеграції та регіональних досліджень відбувся польсько-український науковий семінар «Самопроголошені держави: аналітичні підходи та дискусії», організований спільно Науково-дослідним інститутом європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) ЧНУ імені Юрія Федьковича, кафедрою політології та державного управління й Католицьким університетом м. Люблін (Польща).

 

З вітальним словом до участників та доповіддю на тему «Самопроголошені держави як (гео)політична гра» виступив професор Анатолій Круглашов – директор НДІ ЄІРД. У своїй доповіді він проаналізував причини та геополітичні наслідки сербо-албанського, вірмено-азербайджанського, грузино-абхазького конфліктів та роль у їх виникненні й ескалації третіх сил. Д-р Марцін Косєнковські (Католицький університет м. Любліна, Польща) уважно розглянув еволюцію позиції світового співтовариства щодо de-facto (самопроголошених) держав.

У роботі семінару взяли науковці факультету історії, політології та міжнародних відносин проф. Наталія Ротар – заступник директора Інституту, яка виступила з доповіддю на тему «Самопроголошені держави в дискурсі української зовнішньої політики». Обговорення було продовжено виступом проф. Сергія Федуняка, присвяченим вивченню факторів (не)перетворення окремих регіонів Донбасу у самопроголошені держави. Проф. Володимир Фісанов – зав. кафедри міжнародної інформації розглянув випадок Придністров’я та висловив думки щодо перспектив вирішення його статусу. Доц. Наталія Нечаєва-Юрійчук охарактеризувала проблеми пошуків ідентичності крізь призму заморожених конфліктів на пострадянському просторові.

З доповіддю щодо публічної дипломаті Тайваню виступив д-р Роберт Райчик (Силезький університет, м.Катовіце, Польща). А д-р Лукаш Левкович (Університет імені Марії Склодовської-Кюрі, м.Люблін, Польща) привернув увагу присутніх до іншої проблематики – обговорення проблем та перспектив польсько-української співпраці, передусім в сфері транскордонного співробітництва.

В ході обговорення були підняті актуальні проблеми сучасної геополітики, особливостей ситуації на сході України та позиції світового співтовариства щодо заморожених конфліктів і самопроголошених держав. Учасники семінару погодили плани щодо подальшої співпраці, як у вивченні порушеної ними проблематики, так і з інших важливих питань вивчення гострих проблем політичних процесів і міжнародної політики.

 Програма семінару

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна