Неділя, 17 грудня 2017 15:11

Попередні підсумки та подальші перспективи розвитку ОТГ Рекомендовані

 

Нещодавно, 7 грудня 2017 р., відбувся експертний круглий стіл «Розвиток ОТГ в Чернівецькій області: потреби, реальна практика та експертиза», організований Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації та Чернівецьким відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування у партнерстві з програмою «U-LEAD з Європою». Круглий стіл, присвячений відзначенню Дня місцевого самоврядування, зібрав експертів, науковців і практиків – представників об’єднаних територіальних громад області, які підбили попередні підсумки та запропонували нові можливості й засоби розвитку ОТГ в нашому краї.


З імпульсною доповіддю на заході виступив проф. Анатолій Круглашов – директор НДІ ЄІРД, зав. кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Він здійснив аналіз тенденцій формування об’єднаних територіальних громад у контексті процесів децентралізації та становлення місцевої демократії в Україні. У виступі було проаналізовано як загальнодержавні, так і регіональні тенденції, наголошено на окремих позитивах і низці проблем розвитку процесів децентралізації. Відзначено зокрема суперечності та прогалини в їх правовому забезпеченні, недостатню стійкість політичних тенденцій щодо пріоритетності державної  підтримки децентралізації, дефіцит усталених демократичних традицій на місцях,  брак кадрових ресурсів для повноцінної діяльності ОТГ та необхідність навчання персоналу органів місцевого самоврядування для успішної роботи в сучасних умовах. З другою імпульсною доповіддю з тематики круглого столу виступила Тетяна Татарчук – керівник  відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Вона уважно проаналізувала перебіг процесу формування ОТГ в нашому регіоні, поділилася своїми міркуваннями та пропозиціями щодо роботи Центру на наступний, 2018 р.

Учасники дискусії, зокрема Олексій Грушко, Христина Марчук, Микола Ляхович, Сергій Гакман та інші експерти й практики глибоко розглянули різні аспекти діяльності об’єднаних громад і внесли низку конкретних пропозицій щодо покращення їх матеріального та кадрового забезпечення, розвитку власної проектної діяльності тощо. Роботу круглого столу спрямовували Микола Ярмистий – к.н. із державного управління, директор ЦППК та Юлія Грицку-Андрієш – к.е.н., керівник регіонального хабу для Південно-Західної України Програми “U-LEAD з Європою».

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна