Вівторок, 09 січня 2018 16:54

УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ НДІ ЄІРД У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРО ДІАСПОРИ У СУЧАСНОМУ СВІТІ Рекомендовані

В полі зору науковців НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича перебувають також питання міграцій та діаспор. На це є вагомі причини, адже в останні десятиліття вони відіграють все більшу роль у соціально-економічному та політичному житті України й сусідніх держав. Тому як з економічних, соціально-політичних, так й інших причин виникає потреба у здійсненні наукового аналізу ситуації та виробленні обґрунтованих пропозицій для влади щодо формування національних стратегій політики відносно мігрантів та діаспори.

 

Це коло питань обговорювалось 21 грудня 2017 р. у Кишиневі (Республіка Молдова), де відбулася міжнародна наукова конференція «Діаспори у сучасному світі: регіональний контекст та потенціал для стійкого розвитку країни походження». Варто відзначити, що ця конференція проходила на високому науковому та експертному рівні, який забезпечила Міжнародна організація міграції. До участі в її роботі було запрошено окремих українських учених, а серед них і науковців ЧНУ імені Юрія Федьковича – директора НДІ ЄІРД професора Анатолія Круглашова та керівника Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень – доцента Наталію Нечаєву-Юрійчук.

У доповіді на конференції проф. Анатолій Круглашов наголосив на важливій ролі старої та нової української діаспор для України та відзначив складності процесу формування сучасних моделей взаємовідносин між українськими діаспорами та українською владою. Він проаналізував окремі проблеми, що виникли у стосунках української держави з західною та східними діаспорами, й запропонував окремі рекомендації щодо їх вирішення. Доц. Наталія Нечаєва-Юрійчук визначила особливості взаємодії національних меншин і титульних націй в умовах євроінтеграційної політики української держави, розглянувши їх детальніше на прикладі Чернівецької області.

Виступи науковців супроводжувала жвава та зацікавлена дискусія. В результаті обговорень учасники конференцій погодились із необхідністю активізації міждержавної наукової взаємодії у дослідженні ролі діаспор та міграцій у соціально-економічному та політичному розвитку країн походження, залучення до неї наукової молоді. За підсумками конференції планується ближчим часом видання її Матеріалів.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна