Четвер, 22 березня 2018 21:01

Обговорено взаємини влади та інститутів громадянського суспільства Рекомендовані

21 березня цього року в залі засідань обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ З ІНСТИТУТАМИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В ПРОЦЕСІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ».  Захід був організований Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій спільно з громадською радою при Чернівецькій облдержадміністрації та Науково-дослідницьким інститутом європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Участь у заході взяли громадські активісти, експерти та науковці, а також відповідальні працівники обласної державної адміністрації. Зібрання привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк. Він зазначив: «За останні десятиліття в українській новітній історії відомі приклади, коли зв'язок із суспільством призводив до фундаментальних змін як всієї політичної системи, так і змін у центральних, місцевих органах влади. І основним запобіжником тут повинна бути не просто грамотна комунікація, або роз’яснювальна робота щодо тих чи інших дій влади, але й вміння залучити представників неурядового сектору, представників громадянського суспільства до практичної процедури прийняття рішень, внесення пропозицій, котрі обов’язково ляжуть в основу того чи іншого документу».

З імпульсними доповідями перед учасниками круглого столу виступив завідувач кафедри політології та державного управління, директор Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проф. Анатолій Круглашов, який узагальнив багаторічний досвід діяльності громадських рад в нашому краї та вніс пропозиції щодо налагодження взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів влади на ближчу перспективу. Своїм баченням розвитку громадянського суспільства та завдань нового складу Громадської Ради при ЧОДА поділився експерт з комунікацій Регіонального офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади Тарас Халавка, який також працює викладачем кафедри політології та державного управління. З доповіддю виступила Леся Нос -  начальник відділу комунікацій з громадськістю ОДА. Вона наголосила, що обласна адміністрація активно співпрацює з громадськими організаціями, залучає їх до розгляду важливих питань, організації та проведення заходів. Ведеться робота із запровадження електронного консультування, що дасть можливість громадянам оперативно отримувати необхідну інформацію від компетентних структурних підрозділів.

З власними думками та пропозиціями виступив директор Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кандидат наук з державного управління Микола Ярмистий. Про наболілі проблеми та шляхи їх вирішення вели мову члени Громадської ради при облдержадміністрації, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, громадських організацій, експерти та науковці. За підсумками заходу будуть розроблені практичні рекомендації і спрямовані місцевим органам виконавчої влади.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна