Четвер, 19 квітня 2018 20:20

Міжнародна науково-практична конференція політологів Рекомендовані

17 квітня цього року у Чернівецькому національному університеті відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Заявки на участь в традиційному заході, який проводять кафедра політології  та державного управління ФІПМВ разом із Науково-дослідницьким інститутом Європейської  інтеграції та регіональних досліджень нашого університету, подали науковці з України, Білорусі, Греції, Польщі, Румунії, Словаччини. Активну участь в її роботі, поруч із українськими дослідниками, взяли білоруські, грецькі та польські учасники. Цьогорічна конференція була присвячена пам’яті доктора політичних наук, доцента Мельничука Ігоря Миколайовича, який передчасно пішов із життя 25 вересня 2017 р.     

Учасників заходу тепло привітав ректор професор Степан Мельничук, який порівняв можливості дослідження політики з заглибленням у таємниці матерії, яка відкриває свою нескінченість. Про значення політичної науки та плани її підтримки з боку регіональної виконавчої влади наголосив у вітальному слові перший заступник голови ЧОДА Михайло Павлюк. Значення праці чернівецьких політологів поцінували заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар та керуючий справами Чернівецької обласної Ради Микола Борець. На перспективах політичної науки зупинився у вітальному виступі декан факультету історії, політології та міжнародних відносин професор Олександр Добржанський. Завідувач кафедри міжнародних відносин проф. Юрій Макар наголосив на важливості наукового пошуку і звернувся з побажаннями плідної праці до учасників конференції.


Пріоритетні напрямки роботи конференції стисло охарактеризував завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень професор Анатолій Круглашов, який підкреслив, що від цього року до кола організаторів конференції приєдналися також Університет Ораді з Румунії та Гродненський державний університет імені Янки Купали з Білорусі.


На пленарному засіданні конференції як ключовий спікер виступив професор Валентин Балюк із Люблінського університету імені Марії Склодовської-Кюрі з аналізом та порівнянням особливостей демократичного транзиту в Польщі та Україні. З вагомими доповідями виступили після нього професор Анатолій Круглашов, професор Віктор Ватиль (Гродно, Білорусь), професор Анатолій Лисюк (Брест, Білорусь), доцент Віталій Шпачук (Чернівці та Київ), професор Наталія Ротар та доктор Вірджінія-Анастасія Фоурнарі (Афіни, Греція). Інші чернівецькі колеги виступили на пленарному засіданні з науковими повідомленнями на актуальні теми, як, наприклад, професор Євгенія Юрійчук, доцент Олег Козачук і доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук.


Після пленарного засідання подальша робота конференції тривала на базі НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень в режимі секційних засідань та проведення круглих столів, де були розглянуті актуальні безпекові питання, польсько-українські стосунки, процеси реформування в Україні та в інших державах, проаналізовані інші важливі для сучасної політичної науки і практики проблеми, запропоновані можливі шляхи їх вирішення.

Основний зміст доповідей та повідомлень учасників конференції відбитий в її Матеріалах.

Програма конференції.

За наступними посиланнями

https://tva.ua/show/news?id=1008357

http://promin.cv.ua/2018/04/17/ukrainski-polski-biloruski-ta-hretski-politolohy-provely-naukovu-konferentsiiu-u-chernivtsiakh.html

http://mtrk.com.ua/news/31428-vosma-shchorichna-mizhnarodna-naukova-konferentsiya.html

можна побачити репортажі місцевих ЗМІ, які висвітлювали роботу конференції.


 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна