Вівторок, 30 жовтня 2018 18:23

Осіння Академія НАТО в Ужгороді Рекомендовані

25 - 26 жовтня 2018 р. в Ужгороді відбулась Осіння Академія НАТО «Виклики східному флангу Альянсу: просуваючи готовність та взаєморозуміння». Від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у заході взяли участь професор, доктор політичних наук – директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, завідувач кафедри політології та державного управління Круглашов Анатолій Миколайович, а також студенти цієї ж кафедри Бурега Василь (спеціальність «політологія» та Юрчишин Ірина (спеціальність «публічне управління та адміністрування»).

Під час проведення Академія були обговорені експертами і представниками студентської молоді актуальні проблеми міжнародної та регіональної безпеки, процеси розбудови миру та прийняття відповідних рішень в Україні, базуючись на відповідному досвіді НАТО.

На пленарних засіданнях та під час практичних семінарів учасники заходу уважно аналізували гострі питання розвитку регіональної безпеки та шляхи подальшого співробітництва між Україною і НАТО, брали участь у розроблені практичних рекомендацій та пропонували нові підходи до вирішення конфліктів у регіоні.

Проф. Круглашов був запрошений організаторами виступити з доповіддю під час першої панелі, темою якої була російська гібридна агресія як загроза стабільності та безпеці в Центральній та Східній Європі. Виступ викликав зацікавлення і запитання учасників заходу. Студенти факультету історії, політології та міжнародних відносини взяли активну участь у практичних заняттях Академії, зокрема, у рольовій грі «Моделювання розбудови суспільства та нації» та інтерактивному воркшопі, спрямованого на прийняття рішень «Гібридна війна Росії та її наслідки: погляд з командного пункту НАТО».

В Осінній Академії НАТО також взяли участь та виступили перед її учасниками: Барбора Маронкова - Директор Центр інформації та документації НАТО в Україні; проф. Світлана Мітряєва - радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень; Яна Дворецька - Консул Генерального консульства Словаччини в Ужгороді; доктор Даніель Шеліговський - експерт Польського інституту міжнародних відносин (PISM), Ігор Тодоров – професор УжНУ, Валерій Кравченко та Андрій Каракуц – старші наукові співробітники НІСД, Юрій Теміров – декан ДонНУ імені Василя Стуса, інші експерти й практики з питань міжнародних відносин та національної безпеки.

Організаторами цікавого та змістовного заходу виступили Центр інформації та документації НАТО в Україні, громадська організація «Центр міжнародної безпеки», Національний інститут стратегічних досліджень та Ужгородський національний університет. Саме на базі останнього відбувалася Академія. Після завершення заходу його учасники отримали відповідні сертифікати та пропозиції до участі в наступних заходах безпекового спрямування.   

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна