П'ятниця, 28 грудня 2018 08:41

Вчасно протидіяти потенційним загрозам Рекомендовані

21 грудня 2018 року на базі Чернівецької обласної бібліотеки імені М.Г. Івасюка відбулося експертне обговорення теми «Роль інститутів громадянського суспільства у запобіганні конфліктів в умовах гібридної війни та електоральних кампаній в Україні і Республіці Молдова» у форматі круглого столу. Він був проведений Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за сприяння Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

На заході уважно були обговорені конфліктогенні чинники регіонального рівня, породжені ситуацією гібридної війни, проаналізовані потенційні ризики конфліктів під час електоральних кампаній  в Україні та Республіці Молдова, запропоновані заходи з попередження конфліктів, зокрема за ініціативною роллю інститутів громадянського суспільства.

З імпульсною доповіддю перед присутніми виступив Координатор Східноєвропейської регіональної мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів  (GPPAC) Андрій Камєньщиков, який узагальнив світовий досвід вивчення електорального насильства та шляхів його попередження. Наступний доповідач - директор НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень, завідувач кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича, доктор політичних наук, професор Анатолій Круглашов запропонував своє бачення конфліктного потенціалу на регіональному рівні, електоральних ризиків в Україні та Молдові, висловив позицію щодо ролі внутрішніх та зовнішніх чинників їх розгортання і запропонував шляхи запобігання реалізації небезпечних сценаріїв.

З важливими думками та обґрунтованими практичними пропозиціями виступили доктор історичних наук, професор Володимир Фісанов – зав. кафедри міжнародної інформації, Ігор Баб’юк  – громадський експерт та аналітик, кандидат політичних наук, журналіст Марін Герман. В роботі круглого столу активну участь брали також доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Сергій Федуняк, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Наталія Нечаєва-Юрійчук, інші учасники заходу.

Вправним модератором круглого столу і активним учасником дискусій виступив віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», заступник директора – начальник відділу наукової та міжнародної діяльності Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна