Вівторок, 02 квітня 2019 19:47

Обговорення процесів децентралізації Рекомендовані

21 березня 2019 року в Інституті Св. Володимира відбулася публічна лекція проф. Анатолія Круглашова – директора НДІ європейської інтеграції та регіональних студій. Він був запрошений Торонтським офісом Канадського Інституту українських студій виступити з меморіальною лекцією імені Володимира Дилинського на тему «Українські реформи: поміж примарою федералізації та потребами децентралізації».

В своєму виступі з презентацією доповідач проаналізував досвід розвитку системи державного управління та місцевого самоврядування в незалежній Україні. Він охарактеризував її певні позитивні аспекти та недоліки, розкрив зміст ініційованого Кремлем плану федералізації для України, в чому полягають його загрози для нашої державності. Була проаналізована правова база реформ, спрямованих на децентралізацію влади в Україні, її неповнота і наслідки цього. Наголошено на певних позитивних здобутках в ході реалізації політики децентралізації. При розгляді ще невирішених проблем регіональної політики та розвитку місцевого самоврядування доповідач пропонував присутнім своє бачення шляхів вирішення цих питань, спираючись також на власний дослідницький та експертний досвід.

Лекція викликала багато зацікавлених запитань, як безпосередньо щодо теми доповіді, так і в більш широкому контексті – обговорення суперечливих тенденцій сучасного розвитку України, перебігу та можливих наслідків президентської та парламентської виборчої кампаній цього року. На лекцію завітали і були активними учасниками обговорення фундатори цієї програми подружжя Мирон i Олена Дилинськi, проф. д-р Франк Сисин, керівник тoрoнтськoгo філіалу КІУСу й директор Центру історичних досліджень імені Петра Яцика при КІУСi, проф. Юрiй Даревич, іноземний член НАН України i член ради директорів Українсько-канадського дoслiднo-дoкументацiйнoгo центру, Марта Базюк, виконавча директор Дoслiднo-oсвiтньoгo центру Гoлoдoмoру при КІУСi, Ольга Купльoвська, президент Канадської фундації українських Студій, Лiда Смiлка, культурний референт Ін-ту Св. Володимира, Віктор Остапчук, прoфесoр-oсманiст Тoрoнтськoгo ун-ту, Галина Остапчук, бібліотекарка Ін-ту св. Володимира, Володимир Левицький, член виконавчого комітету Канадської фундації українських Студій, проф. Олександр Фiсун, зав. кафедрою політології ХНУ імені Василя Каразіна, а також інші небайдужі представники української, в тому числі чернівецької діаспори в Торонто.

Модерував захід Роман Сенькусь – oрганiзатoр i модератор Мемoрiяльних лекцій пам’яті Володимира Дилинського, старший ред. КІУСу i виконавчий редактор Інтернет Енциклопедії Україна (www.encyclopediaofukraine.com).

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна