Четвер, 23 травня 2019 12:10

Експерти проаналізували європейський поступ України Рекомендовані

Публічна експертна дискусія на тему «Європейський поступ України: від Угоди про асоціацію до повноцінної інтеграції», яка відбулася 16 травня 2019 року,  стала відкритим майданчиком для висловлення думок, ідей та пропозицій щодо викликів, досягнень і перспектив європейської інтеграції України. Учасників дискусії привітали керівник апарату Чернівецької ОДА Олег Стецевич, заступник голови Чернівецької облради Віталій Мельничук, начальник відділу інвестицій та міжнародних зв’язків Чернівецької міської ради Сергій Нежурбіда, Генеральний консул Румунії у Чернівцях Ірина-Лоредана Стенкулеску, Почесний консул Австрії у Чернівцях Сергій Осачук.

Імпульсна доповідь директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, завідувача кафедри політології та державного управління, професора Анатолія Круглашова був присвячений аналізу основних етапів європейського поступу України, досягнень і невирішених проблем нашої держави у процесі її інтеграції до ЄС. Вплив електоральних процесів в Україні на динаміку європейського поступу країни розглянула керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ ЄІРД ЧНУ ім. Ю. Федьковича, доцент кафедри політології та державного управління Наталія Нечаєва-Юрійчук.

Заступник директора Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман у своїй доповіді розкрив основні аспекти прикордонної співпраці в рамках Україна – ЄС, звернувши при цьому особливу увагу на роль єврорегіону «Верхній Прут» у розвитку співпраці між нашою країною та її сусідами – країнами-членами ЄС, у першу чергу Румунією.

У дискусії взяли участь науковці ЧНУ імені Юрія Федьковича, професори Володимир Фісанов, Сергій Федуняк, які акцентували увагу на необхідності посилення співпраці з ЄС, у т.ч. у безпековій площині. Своїми міркуваннями щодо важливих питань та практичного досвіду європейської інтеграції України поділилися Сергій Осачук, Ігор Баб’юк (заступник голови Чернівецької обласної організації «Комітет виборців»), Юрій Юзва (Недобоївський сільський голова (ОТГ) Хотинського району), Сергій Бостан (менеджер з моніторингу і оцінки, Південно-Західний хаб, програма «U-LEAD з Європою», директор Інституту політичних та геополітичних досліджень), Зіновій Бройде (радник голови Чернівецької ОДА, директор ДНТЦ «Екоресурс») та інші учасники обговорення.

Дискусія була організована Чернівецькою ОДА, Науково-дослідницьким інститутом європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю. Федьковича і Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств та організацій. Її хід спільно модерували проф. А. Круглашов та доцент С. Гакман. Вона була присвячена 5-тій річниці підписання Угоди про Асоціацію України з ЄС та відзначенню Дня Європи.

Програма заходу

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна