Вівторок, 03 вересня 2019 18:44

Виклики та можливості етнічної різноманітності Рекомендовані

         З 25 серпня по 31 серпня 2019 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича успішно проходила робота Літньої школи “Потенціал, ризики та обіцянки етнічного розмаїття».  Її організаторами виступили Університет Марбурга (ФРН) разом із Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, в особі Науково-дослідницького інституту європейських студій та регіональних досліджень та кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин. Саме на базі НДІ й було проведено більшість занять школи.

               У літні дні кінця серпня учасники школи з Чернівців та деяких інших міст України (Київ, Миколаїв тощо) студенти - політологи, історики, майбутні державні службовці та міжнародники й окремі учасники вже з науковим досвідом, уважно й зацікавлено аналізували історичні та сучасні виклики етнічній толерантності, розглядали й обговорювали значення історичного досвіду міжетнічної співпраці, наприклад, у Габсбурзькій монархії та в нашому регіоні зокрема, звертались до повчальних прикладів інших країнах Європи. Вони активно засвоювали новітні теорії та концепції етнічного розвитку, етнополітики й конфліктології, а також намагалися застосувати отримані теоретичні знання до вирішення конкретних проблемних ситуацій в сучасній міжкультурній комунікації.

            Досвідчені й молоді викладачі та науковці з Університету Марбургу, Інституту Буковини (Аугсбург) та Гердер Інституту з Німеччини, на чолі з її ініціатором - доктором Керстін Ціммер та координатором школи Іриною Лисенко, а також її співорганізатор проф. Анатолій Круглашов проводили лекційні та практичні заняття, змістовні екскурсії нашим містом за тематикою школи. Запам’яталися зокрема гостинність та ознайомлення з тематичними документами Державного архіву Чернівецької області, відвідування Німецького народного Дому та відверте й змістовне  спілкування там із  почесним консулом ФРН Олександром Шлампом, інші яскраві події.  Багатою на змістовні культурні та освітні презентації була також вечірня програми школи. Після вручення сертифікатів на факультеті історії політології та міжнародних відносин, яке підсумувало завершення навчання, учасники міжнародної школи висловлювали щиру вдячність її організаторам за успішне проведення заходу, змістовні та насичені важливими знаннями заняття і динамічну програму літньої школи. Її проведення безумовно сприятиме підтвердженню позитивного іміджу нашого університету в цілому, а зокрема й НДІ ЄІРД та Факультету ІПМВ, гостинності нашого міста та краю. Воно повинно отримати подальший розвиток у співробітництві з німецькими партнерами.   

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна