Субота, 21 вересня 2019 14:30

Дискусії щодо розвитку місцевого самоврядування в Страсбурзі Рекомендовані

19 – 20 вересня 2019 року у Раді Європи (м. Страсбург, Франція) відбулася щорічна зустріч Групи незалежних експертів з європейської Хартії місцевого самоврядування – аналітично-консультативного органу Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ. В її роботі взяв участь проф. Анатолій Круглашов – директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, зав. кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету мені Юрія Федьковича як член групи від України.

           На засіданні уважно обговорювалось широке коле питань місцевого самоврядування та регіонального управління. Зокрема розглядалися такі питання як реалізація на практиці, в тому числі судовій, принципів Хартії в країнах-членах Ради Європи, аналізувалися результати моніторингових місій до країн, де проводилися місцеві вибори. Регулярно в обговореннях порядку денного звучала Україна, особливо викликало зацікавлення питання проведення місцевих виборів, а саме: коли вони відбуватимуться і на якій правовій основі.

          Широку та гостру дискусію викликала політична ініціатива Бюро Конгресу регіональних та місцевих влад Ради Європи щодо проведення дослідження стану місцевого самоврядування в «сірих зонах» Європи, тобто, переважно на територіях заморожених  конфліктів, які не контролюються своїми національними урядами. При цьому мались на увазі й незаконно анексований Росією Крим та частина окупованого Донбасу. З цих та інших питань проф. А. Круглашов брав активну участь у дискусіях та вносив відповідні пропозиції щодо вирішення питань, які обговорювалися. Враховуючи високий експертний рівень присутніх експертів із різних європейських країн, він також обговорював з колегами можливості розширення партнерських зв’язків нашого університету з провідними європейськими країнами.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна