Четвер, 10 жовтня 2019 17:06

Міжнародний семінар молодих дослідників України та Молдови Рекомендовані

          З 30 вересня – по 5 жовтня 2019 року в нашому університеті   було успішно проведено Міжнародний семінар “Конфлікт – Ідентичність – Державність: перспективи для ЄС та Східного сусідства». Його організаторами виступили Університет Оснабрюк (ФРН), Інститут Дунайського регіону (Відень, Австрія), Організація з проведення семінарів та консультування в Європі. З нашого боку підготовку та проведення семінару забезпечили Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень і кафедра політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Фінансову підтримку семінару надав DAAD.

          Аспіранти, молоді науковці зі ступенями, а також окремі магістранти з Німеччини, України, Молдови, за участю окремих представників Бразилії, Пакистану тощо взяли активну участь у заняттях, які проводили викладачі й тренери Себастьян Шьофер, Іріс Рехлау й Надія Афанасьєва, професори Ульріх Шнекенер, Анатолій  Круглашов та Сержіу Мустеца.

         Насичені теоретичні та практичні заняття завершилися роботою над кількома сценаріями майбутнього для України і Молдови та ЄС, які розробляли, презентували та обговорювали учасники семінару. Активна праця над виконанням його програми дозволили їм поглибити розуміння суспільно-політичних процесів в Україні та Молдові, у Центрально-Східноєвропейському регіоні та політиці ЄС щодо нього, проаналізувати існуючі виклики його безпеці та розвитку, краще уявити можливі шляхи реагування на них. Окрім того, міжнародна команда семінару сприяла засвоєнню його учасникам сучасних дослідницьких методів та інструментарію, а також знайомству з новітніми викладацькими методиками.

         За час перебування в нашому університеті гості ознайомилися з його історією та сучасними наробками, відвідала основні історичні місця нашого міста, зокрема музей історії та культури євреїв Буковини,  а також здійснили пізнавальну екскурсію до Хотинської фортеці. З собою додому вони забрали нові знання, професійні наробки та контакти, а також гарні враження про наш університет та столицю буковинського краю. 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна