Неділя, 24 листопада 2019 19:44

Аналіз ситуації на кордонах ЄС Рекомендовані

         З 5 по 8 листопада 2019 р. проф. Анатолій Круглашов – директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ і доц. Сергій Швидюк  - науковий співробітник Інституту перебували в університеті Орадя, Румунія. Цей університет активно співпрацює з нашим університетом в багатьох міжнародних проектах, включаючи ЕРАЗМУС+. У цей тиждень там відбулася низка важливих наукових заходів. Одним із їх співорганізаторів був Інститут Єврорегіональних досліджень Університету Ораді, який є важливим партнером нашого НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень.

На першому заході – Міжнародній конференції Жана Моне “Регіональний розвиток на кордонах Європейського Союзу”, яка 5 - 7 листопада 2019 р проходила у мальовничій фортеці міста Орадя, учасники конференції обговорювали питання модернізації і розвитку регіонів Центральної і Східної Європи. А. Круглашов представив на пленарному засіданні доповідь “Регіон – регіоналізм – регіональна політика: формування України зсередини”, у якій розглянув становлення та завдання української регіональної політики з початку 1990-х років і до сьогодення в контексті її євроінтеграційних прагнень, а також модерував роботу однієї секції конференції.

С. Швидюк виступив на конференції з доповіддю на тему “Перспективи інтенсифікації транскордонного співробітництва Чернівецької області у контексті децентралізації”, де акцентував увагу на труднощах і, разом з цим, на нових можливостях міжнародної співпраці, які з’явилися для об’єднаних територіальних громадах.

У рамках Міжнародного семінару “Влада і кордони у новому світовому порядку” проф. А. Круглашов виступив на тему “Омріюючи Євразію: російська інтеграційна політика у розвороті від нео- до ретро-імперіалізму”, а доц. С. Швидюк представив доповідь на тему: “Децентралізація vs федералізація: проблемні лінії на українських кордонах”.

Заходи наших партнерів відзначалися науковою змістовністю і викликали зацікавлені дискусії їх учасників з багатьох країн Європи. У рамках заходів 7 листопада також відбулася урочиста академія з нагоди надання звання почесного доктора університету Орадя професору університету Кент (Велика Британія) Річарду Сакві. А. Круглашов обговорив з румунськими колегами перспективи подальшої співпраці. 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна