Середа, 18 грудня 2019 12:40

Євроінтеграція України: нові виклики та загрози нашій країні Рекомендовані

У вівторок, 10 грудня 2019 р., науковці та експерти з України, Молдови, Польщі та Румунії в Зеленій Залі ЧНУ імені Юрія Федьковича  обговорювали проблеми європейського майбутнього нашої держави під час ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція України в час нових викликів та загроз».

Організаторами конференції виступили Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень разом із Чернівецькою обласною державною адміністрацією, кафедра політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за участю Національного інституту стратегічних досліджень.

Спочатку учасників конференції привітали поважні гості: заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, заступник Чернівецької  обласної Ради Віталій Мельничук, заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар. До присутніх з вітальними словами звернувся проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЧНУ проф. Петро Фочук, декан ФІПМВ проф. Олександр Добржанський, зав. кафедри політології та державного управління проф. Анатолій Круглашов.

Робота конференції була побудована у трьох послідовних панелях, так, щоби кожен її учасник зміг не лише виголосити доповідь, але й взяти участь в обговоренні найбільш актуальних проблем сучасного етапу європейської інтеграції України. Окремі учасники конференції виступили з відео-презентаціями, як ось проф. Іоан Хорга (Університет Ораді, Румунію), проф. Валентин Балюк (Люблінській університет імені Марії Склодовської-Кюрі, Польща) тощо.

Під час проведення наукового заходу були розглянуті та обговорені такі пріоритетні питання: досвід країн Центрально-Східної Європи щодо здійснення євроінтеграційних реформ, а також можливості його використання в Україні, участь регіонів України у виконанні Угоди про асоціацію та реалізації Стратегії комунікації в сфері європейської інтеграції України, а також загрози та потенціал громадянської і етнополітичної консолідації суспільства в контексті європейських прагнень. Роботу панелей конференції послідовно модерували: директор Інституту проф. Анатолій Круглашов, заступник директора проф. Наталія Ротар, керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень доц. Наталія Нечаєва-Юрійчук. Учасники заходу в своїх доповідях та в обговорені звернули увагу на першочергову необхідність консолідації українського суспільства, вироблення єдиної позиції державних структур, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства щодо реалізації євроінтеграційної стратегії розвитку України. Промовці наголошували на важливості здійснення критичного аналізу викликів і загроз державному суверенітету України на сучасному етапі та пропонували шляхи вирішення існуючих проблем. За результатами роботи конференції передбачається підготовка відповідного наукового видання, в разі його підтримки з боку Чернівецькою ОДА.

Програма конференції

 

Робота конференції знайшла відображення в ЗМІ нашого регіону та на веб-сайтах наших партнерів:

https://pogliad.ua/news/chernivtsi/do-bukovini-zyihalisya-naukovci-z-ukrayini-rumuniyi-moldovi-ta-polschi-381562#5

https://www.youtube.com/watch?v=QHQlJKnCyJY

https://tva.ua/2019/12/10/u-chernivtsiakh-startuvala-ii-mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferentsiia/

http://ippobuk.cv.ua/index.php/2012-06-05-19-23-23/5866-xngxc-khygvblo

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна