Понеділок, 23 грудня 2019 10:52

Польський та український досвід системних трансформацій Рекомендовані

         Серед колишніх соціалістичних країн Східної Європи Польщу вважають одним із добрих прикладів здійснених суспільно-політичних трансформацій. Польські успіхи не означають, що нині ця країна немає певних проблем, які вимагають свого вирішення. Проте для України польський досвід є дуже важливим, а в багатьох аспектах – навіть взірцевим.

          Цілком доброю традицією є те, що українські та польські дослідники взаємно запрошують науковців на власні наукові заходи, зокрема конференції. Не став винятком і захід, що відбувся 12 – 13 грудня 2019 р. у місті Наленчув  поблизу Любліна. Тут успішно працювала Всепольська наукова конференція «30 років системної трансформації в Польщі». Її організаторами виступили Варшавський університет, Люблінський університет імені Марії Склодовської-Кюрі, Університет  у Бєлостоку та інші наукові центри.

            До участі в роботі конференції були також запрошені представники факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень. Вони виступили з доповідями на панелі «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування в Україні». Тут послідовно виголосили доповіді проф. Анатолій Круглашов – директор Інституту, зав. кафедри  політології та державного управління на тему «Децентралізація влади – досвід Польщі та України», проф. Юрій Макар – зав. кафедрою міжнародних відносин, на тему «Децентралізація в контексті процесу перебудови державного управління: досягнення і проблеми». Завершила панель доповідь доц. Владислава Струтинського - заступника декана ФІПМВ, доцента кафедри міжнародних відносин на тему «Участь національних меншин України в процесах децентралізації: невикористані можливості».

           Після виголошення доповідей відбулася жвава та зацікавлена дискусія з присутніми польськими колегами. Під час конференції також обговорювалися плани розвитку співпраці з польськими партнерами на наступний рік і подальшу перспективу. Зокрема, проф. А. Круглашов обговорив із директором Центру Східноєвропейських досліджень Люблінського університету імені Марії Склодовської-Кюрі проф. Валентином Балюком можливі й найбільш перспективні шляхи подальшої співпраці. 

Програма конференції  

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна