Четвер, 05 листопада 2020 14:14

Громадянське суспільство: шанс на партнерський діалог Рекомендовані

         4 листопада 2020 р. відбулася онлайн презентація результатів дослідження на тему «Вивчення громадської думки що стану розвитку громадянського суспільства в Чернівецькій області», виконаного на замовлення Чернівецької ОДА групою науковців під керівництвом професора Анатолія Круглашова. Її організували НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень і Департамент комунікації Чернівецької ОДА. 

         У вітальному виступі директор Департаменту комунікацій Чернівецької ОДА Вікторія Гатрич наголосила на важливості ролі інститутів громадянського суспільства у процесі прийняття рішень на обласному рівні та підтвердила відкритість регіональної виконавчої влади до діалогу з громадськими організаціями.

          Анатолій Круглашов, професор, завідувач кафедрою політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, директор Інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень, представив учасникам зустрічі основні результати проведеного дослідження, звернувши увагу на те, що пандемія Covid-19 внесла свої корективи у динаміку його проведення. У своїй презентації професор А. Круглашов чітко окреслив основні виклики та перспективи налагодження конструктивної співпраці влади з громадськістю, вніс науково-пропозиції щодо подолання тих проблем, які існують у стосунках громадськості краю з регіональною владою.

         У дослідженні брали участь професор Наталія Ротар - заступник директора Інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень з наукової роботи, доценти Сергій Швидюк – заступник керівника Центру білоруських та балтійських студій Інститут, Ірина Цікул – науковий співробітник Інститут, Наталія Нечаєва-Юрійчук – керівник  Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ. Наталія Ротар підкреслила досить високий рівень вмотивованості лідерів громадських організацій Чернівецької області до активізації взаємодії влади та громадськості, проаналізувала думку громадських активістів та експертів з окремих важливих питань, що досліджувалися.

          Доцент Ірина Цікул зупинилась на характеристиці результатів глибинних інтерв’ю з членами новообраної Громадської ради при Чернівецькій ОДА. Доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук розглянула результати фокус-групового дослідження з представниками Молодіжної Ради і запропонувала перспективи вирішення виявлених проблем. Леся Нос, – начальник відділу зв’язків з громадськістю ЧОДА, акцентувала увагу на важливості проведеного дослідження і наголосила на тому, що рівень фінансової підтримки, яку надає Чернівецька ОДА громадському сектору, на наступний рік буде значно збільшений, на що вплинули практичні рекомендації за результатами презентованого дослідження. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій, у т.ч., кандидат наук з державного управління Тарас Халавка, голова Молодіжної Ради при ЧОДА Олександр Кійко та інші.

      Підсумки обговорення результатів дослідження підвели В. Гатрич і А. Круглашов. Було підкреслено, що окремі пункти науково-практичних пропозицій вже враховані у діяльності регіональної влади. Будемо сподіватись, що інші рекомендації також будуть втілені у життя, що сприятиме повноцінній співпраці громадськості та крайової влади.

Loading...

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна