Середа, 02 грудня 2020 14:45

Політологи обговорили проблеми та можливості розвитку країн Європи Рекомендовані

1 грудня у нашому університеті відбулася ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Організатори заходу свідомо обрали для її проведення день річниці референдуму 1 грудня 1991 року.  Цього року вона проходила у форматі онлайн. Її  співорганізатором від початку заснування наукового заходу виступає Науково-дослідницький інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень.

З початком роботи учасників конференції тепло привітали ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, заступник Чернівецького міського голови Юрій Бурега, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича Андрій Саміла, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Добржанський та завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича Анатолій Круглашов.

У роботі чотирьох секцій конференції взяли участь вчені з різних країн – Білорусі, Литви, Польщі, Республіки Молдова, Румунії, Словаччини і, представники різних наукових центрів України. На першій секції, роботу якої модерували професори Віра Бурдяк (керівник відділу досліджень країн Південно-Східної Європи) та Юрій Остапець, були презентовані доповіді, присвячені теоретико-методологічним проблемам дослідження політичного часу та простору у сучасній політичній науці. Роботу другої секції спрямовували професори  Наталія Ротар  (заступник директора НДІ ЄІРД з наукової роботи) і Тетяна Бевз. На ній науковці представили результати досліджень виборчих і електоральних процесів в Україні та країнах Центральної та Східної Європи. Виступи та обговорення на наступній секції координувала доцент Наталія Нечаєва-Юрчук (керівник лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ ЄІРД), де були висвітлені важливі питання сучасних інтеграційних і дезінтеграційних процесів в ЄС та на пострадянському просторі. Четверта секція конференції, на якій головували професор Валентин Балюк і доцент Ігор Недокус (керівник Центру білорусистики, літуаністики та балтійських студій НДІ ЄІРД), об’єднала виступи дослідників, які проаналізували динаміку розвитку простору публічної політики та державного управління в Україні.

На віртуальному «круглому столі» було також представлено результати цьогорічного дослідження «Вивчення громадської думки щодо стану розвитку громадянського суспільства в Чернівецькій області», проведеного на замовлення Чернівецької ОДА групою науковців під керівництвом проф. А. Круглашова.

Виголошені доповіді вітчизняних і зарубіжних дослідників викликали зацікавлене  і жваве обговорення серед учасників. Наприклад, особливий інтерес викликали такі теми як результати місцевих виборів в нашій країні та президентських у Молдові, обговорення протестів у Білорусі, міждержавної взаємодії в умовах пандемії, зростання ролі електронної демократії тощо, інші важливі питання, які набули актуальності в Україні, Європі та світі.

За підсумками проведеної конференції будуть видані її Матеріали. Учасники заходу отримали можливість намітили нові цілі та завдання щодо своєї подальшої професійної співпраці.  

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна