Вівторок, 22 грудня 2020 07:39

Білорусь пробуджується: ризики і можливості політичної кризи Рекомендовані

17 грудня 2020 р. за ініціативи і модерації директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професора Анатолія Круглашова відбулась експертна дискусія «Білорусь пробуджується: витоки і наслідки протестів-2020».

          Проведення зустрічі у форматі онлайн експертів-білорусистів стало логічним продовженням організації наукових форумів в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, присвячених дослідженню соціально-політичних, економічних та культурних взаємин України та Білорусі.

          Серед питань, винесених для дискусії були наступні:

Соціально-політичні та економічні чинники кризи у Білорусі. Зовнішні впливи на ситуацію в країні.

Колективний портрет та динаміка протестного руху.

Живе Беларусь! Можливі сценарії трансформації політичного режиму в країні.

          У заході взяли участь науковці, громадські діячі, представники медіа Білорусі, Польщі та України. Зокрема, доктор політичних наук, професор кафедри політології і соціології Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна Анатолій Лисюк на основі теоретичних концепцій революції П. Сорокіна охарактеризував ситуацію в Білорусі. Громадська діячка з Мінська Галина Кашевська зупинилась на аналізі соціальної бази протестів у країні, причинах несподіваного для багатьох соціального вибуху.  Багато важливого фактичного матеріалу доніс до відома присутніх на заході журналіст Зміцер Міцкевич.  

Заступник директора Інституту політичних наук Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) професор Валентин Балюк у своєму виступі охарактеризував витоки протестів у Білорусі після президентських виборів 2020 р. Консультант Міністерства закордонних справ  Польщі професор Пшемислав Журавський вель Граєвський висвітлив вплив російського чинника на події в країні.

Науковці кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зосередили свою увагу на можливих сценаріях подальшого розвитку подій в Білорусі. Так, професор Наталія Ротар – заступник директора з наукової роботи НДІ ЄІРД запропонувала конструктивні підходи для того, щоби цілі та результати протестного руху були максимально наближеними одне до одного, а доцент Ігор Недокус – керівник Центру білорусистики, литуаністики та балтійських студій Інституту запропонував аналітичний огляд основних можливостей подальшого розвитку ситуації в Республіці Білорусь та оцінив вірогідність цих варіантів продовження триваючої кризи.

Учасники експертної дискусії обговорили можливості оприлюднення її результатів, теми і формати майбутніх експертних заходів.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна