Середа, 28 квітня 2021 16:55

Молдова на електоральному роздоріжжі Рекомендовані

Електоральний вибір – фундамент сучасної демократії та її майбутнього. Однак одним із найбільших парадоксів сучасності є те, що політичний вибір громадян не тільки може, але й часом  провокує гостру політичну кризу в тій чи іншій державі. Республіка Молдова належить до числа тих країн, які за останні десятиліття пережили не одну кризу і протистояння між Президентом та Парламентом стало хронічним явищем у новітній політичній історії цієї країни. Події в сусідній крані мають важливий вплив на Україну і тому ніяк не можуть залишатись осторонь її прискіпливої та небайдужої уваги.

Експертний семінар «Молдова поміж виборами», організований НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича спільно з Експертною Мережею Карпатсько-Дунайський Альянс 27 квітня 2021 р., став в умовах карантинних, обмежень віртуальним майданчиком для висловлення фахових позицій щодо особливостей сучасної ситуації в Молдові. На ньому були визначені причини і можливі  наслідки нинішньої кризи, а також роль та значення Республіки Молдова у збереженні регіональної стабільності.

Виступи учасників круглого столу стосувалися різних аспектів проблеми безпеки (виступи проф. Анатолія Круглашова (Україна), Миколи Парчевського (Республіка Молдова), доктора Ауреліана Лаврика (Республіка Молдова)), електоральних процесів та основних тенденцій суспільно-політичного розвитку (виступи професорів Людмили Рошки (Республіка Молдова), Наталії Ротар (Україна), к.ф.н. Миколи Бійковського (Україна), доцента Сергія Гакмана (Україна), геополітичного вибору (виступи доцентів Євгена Магди (Україна) та Наталії Нечаєвої-Юрійчук (Україна)), аспірантки Анастасії Вуйко (Україна), Експертні оцінки виборів у РМ дали доктори Анжела Грамада (Румунія), Ігор Букатару (Республіка Молдова), Іон Маноле (Республіка Молдова), Дорин Попеску (Румунія), Сіміон Рошка (Республіка Молдова).

Підсумки обговорення підбив модератор заходу Анатолій Круглашов. Експерти домовилися посилювати наукову співпрацю в аналізі регіональної ситуації  та попередньо погодили проведення наступного семінару за результатами дострокових парламентських виборів у Молдові після їх завершення.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна