Середа, 19 травня 2021 17:54

Прокладаємо шлях до Європи разом Рекомендовані

У вівторок, 18 травня відбулася онлайн конференція за міжнародної участі, організована спільно Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Науково-дослідницьким інститутом Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (НДІЄІРД) та Департаментом комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації. У заході взяли участь науковці та практики з Республіки Молдова, України, Польщі та Румунії. Обговорювалися питання регіональної та європейської безпеки, виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС, а також завдання і перспективи європеїзації публічного управління в Україні.

З вітальним словом учасників конференції привітали Микола Миколайович Гуйтор,  кандидат політичних наук, доцент, перший заступник голови Чернівецької обласної ради, Сергій Ігоревич Нежурбіда, доктор юридичних наук, професор, керівник апарату Чернівецької ОДА, Ірина Лоредана Стенкулеску, генеральний консул Румунії в Чернівцях, Ілля Хаймович Хочь, кандидат політичних наук, почесний консул Латвійської Республіки у Чернівецькій області.

Доповіді учасників конференції вирізнялися глибиною та різноманітністю наукових підходів до аналізу актуальних проблем європейської інтеграції України та взаємодії нашої держави з Європейським Союзом. Приємно, що виступи наших партнерів – Доріна Попеску, голови Асоціації «Casa Mării Negre / Black Sea House», радника міської ради міста Констанца, доктор філософії, дипломат (Констанца, Румунія) та Валентина Балюка, професора, заступника директора Інституту політичних наук та адміністрації Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Люблін, Польща) глибоко розкривали бачення представників країн-членів ЄС подій на його східному прикордонні та перспектив входження нашої держави до Європейської спільноти.

Питання політичної участі у предметному полі політики протидії дезінформації в ЄС розкрила у своєму виступі професор кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступник директора з наукової роботи НДІЄІРД Наталія Ротар. А доцент кафедри ПіДУ Наталія Нечаєва-Юрійчук, керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ ЄІРД спільно зі студенткою Олександрою Гривас зупинилися на висвітленні спільних для України та ЄС дезінформаційних викликів сучасності.

Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор, акцентував увагу присутніх на важливості та можливостях імплементації європейського досвіду у налагодженні партнерської взаємодії владних органів та інститутів громадянського суспільства. Проректор Сучавського університету «Штефан чел Маре», доктор історії, професор (Сучава, Румунія) Штефан Пуріч проаналізував досвід Румунії в модернізації публічної адміністрації.

Онлайн формат конференції дозволив долучитися до неї всім бажаючим і не перешкодив жвавому та професійному обговоренню порядку денного заходу.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна