Неділя, 27 червня 2021 14:25

Формуємо спільну довіру: Польща та Україна Рекомендовані

 

 

У п’ятницю, 25 червня, відбувся онлайн вебінар «Минуле, сьогодення та майбутнє польсько-українських відносин в контексті суб’єктності Центральної Європи», організований Центром Східної Європи Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) (директор - професор Валентин Балюк) у Любліні та НДІ європейської інтеграції і регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича разом із іншими партнерами.

         Під час вебінару обговорювалися питання двосторонніх українсько-польських відносин у двох тематичних блоках: І. Польща та Україна в контексті геополітики Центральної Європи; та ІІ. Стан та перспективи стратегічного партнерства Польщі і України.

          Зі сторони польських експертів виступив, насамперед, відомий аналітик міжнародних відносин проф. Пшемислав Журавський вель Граєвський з Лодзинського університету, який зосередив  увагу на шансах і викликах геополітичної ситуації в Центрально-Східній Європі. Цю тему розвинув далі к.політ.н. Якуб Ольховський, працівник Інституту політичних наук і адміністрування УМКС, Інститут Центральної Європи. Зі своїми поглядами на перспективи та зміст польсько-українського діалогу поділилася к.політ.н. Марта Драбчук з Інституту політичних наук і адміністрування УМКС, Інститут Центральної Європи. Завершив  виступи польських науковців і експертів, оглянувши проблемні питання двосторонніх взаємин і можливості їх вирішення, Павел Боболович, кореспондент Медіа Внет в Україні, експерт з польсько-українських стосунків.

          В експертній дискусії від НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень взяли участь науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Так, зав. кафедри політології та державного управління, директор інституту, професор Анатолій Круглашов окреслив перспективи європейського поступу України в контексті геополітичних реалій сьогодення та загроз гібридної війни. Заступник директора НДІ, професор Наталія Ротар розкрила проблеми формування центральноєвропейської ідентичності та їх вплив на політичні особливості міждержавного польсько-українського діалогу. Доцент Сергій Швидюк  - заступник керівника Центру білорусистики, литуаністики та балтійських студій, у своєму виступі здійснив порівняльний аналіз субрегіонального рівня публічного управління України та Польщі. Доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук – керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ,  акцентувала увагу на ролі політики пам’яті в українсько-польському порозумінні та шляхи подолання окремих суперечностей в цій сфері.

          Обговорення було зацікавленим, глибоким, щирим і відкритим, і за своєю сутністю справді партнерським. Модерували роботу секцій директор інституту політичних наук і адміністрування УМКС, професор Марек Петрась та завідувач кафедри міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича, відомий полоніст професор Юрій Макар.

        Публічний захід фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща у конкурсі «Публічна дипломатія 2021». Виступи учасників вебінару будуть невдовзі оприлюднені на веб-сайті проекту, а пізніше вийдуть друком у вигляді повноцінних наукових статей.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна