П'ятниця, 22 жовтня 2021 11:01

Транскордонна співпраця: відкриваючи нові можливості Рекомендовані

Хвилі криз, які нахлинули на Україну та Європу, пандемія Ковіду суттєво пригальмували транскордонне співробітництво держав-сусідок. В цих умовах не лише політикам та управлінцям, але й експертам і науковцям необхідно поєднувати свої зусилля, щоб шукати вихід із проблемних ситуацій в співпраці держав-партнерів. Одним із триваючих форматів вивчення стану та можливостей такої співпраці стала реалізація проекту реалізація проєкту «Стимулювання місцевого економічного зростання у прикордонних регіонах у процесі європейської інтеграції: кращі практики країн Східного партнерства» (№ 599948-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-SUPPA): результати та виклики» (керівник проекту д.е.н. Х. Притула - завідувач сектору транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України»).

Виконавцем цього кількарічного проекту є «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», а його партнером – НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В рамках виконання проекту у Львові 21 -22 жовтня 2021 року відбулася міжнародна наукова конференція «Досвід ЄС у стимулюванні місцевого економічного зростання в процесі європейської інтеграції: кращі практики Східного партнерства» (у змішаному режимі), за участю вітчизняних та зарубіжних дослідників і практиків.

Від нашого університету до участі в ній були запрошені директор НДІ ІЄРД професор Анатолій Круглашов та зав. лабораторії сучасних етнополітичних досліджень доц. Наталія Нечаєва-Юрійчук.

А. Круглашов модерував роботу однієї із панелей конференції, а також виступив на тему : «Транскордонне співробітництво Чернівецької області: крок вперед і назад», а Н. Нечаєва-Юрійчук проаналізувала у своїй доповіді локальний вимір єврорегіонального співробітництва, його виклики та можливості. Між учасниками заходу відбувся плідний обмін результатами досліджень та пропозиціями щодо подальшого розвитку ТКС, які будуть спрямовані відповідним органам влади. За результатами роботи конференції передбачається видання колективної монографії англійською мовою.

Програма конференції

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна