Неділя, 22 травня 2022 14:06

Х – ювілейний – конкурс «Український вимір процесів європейської інтеграції» успішно завершено   Рекомендовані

20 травня 2022 року відбулася підсумкова онлайн конференція Х щорічного конкурсу учнівських творів-есе та учнівської науково-дослідної конференції «Український вимір процесів європейської інтеграції».  Цей конкурс є також результатом багаторічних зусиль науковців, які працюють у НДІ європейської інтеграції та регінальних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича  і в проведенні якого вони беруть ініціативну і помітну участь.

Загалом на другий обласний етап надійшло 25 учнівських робіт. Такого в історії цього змагання ще не було. Тому журі розділило в часі заочний та очний етапи конкурсу, щоби уважно та об'єктивно вивчити та оцінити кожну з отриманих на розгляд праць. Після цього до фіналу конкурсу було відібрано праці 14 учасників – учнів ЗЗСО Чернівецької області.

На початку онлайн конференції її учасників щиро привітали заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича доцент Василь Карпо, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області доцент Тамара Богачик, керівник Центру інформації ЄС ЧНУ імені Юрія Федьковича Лариса Ворник, відповідальний секретар оргкомітету — директор Чернівецького філософсько-правового ліцею № 2 Андрій Сігітов. Голова журі – професор Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Ю. Федьковича наголосив на значенні конкурсу для формування наукових уявлень школярів про процеси європейської інтеграції України, висвітлив внесок кафедри в організацію та проведення конкурсу, а також ознайомив учасників конкурсу з процедурами участі у підсумковій конференції та системі оцінювання конкурсних робіт.

Всі допущені до фіналу учасники підготували якісні виступи та презентації своїх доповідей. В складі Журі працювали професори Наталія Ротар (заступник голови), Віра Бурдяк, Олександр Кожолянко, доценти Ігор Недокус та Ірина Цікул, к.політ.н. Ірина Равлик (відповідальний секретар) та Віталій Чебаник, методист Василь Федорак. Вони уважно оцінювали конкурсні роботи, основну увагу приділяючи самостійності та глибині відповідей учнів на поставлені їм після виступу запитання. Доповіді конкурсантів переконливо довели, що вони щиро вболівають за європейську майбутність нашої держави, намагаються самі брати активну участь у громадській роботі та сприяти перемозі України в розв'язаній росією війні.

В результаті оцінювання виступів конкурсантів, журі визначило наступних переможців, яких щиро вітаємо з цим досягненням:   

 І місце – Рубаняк Марина Василівна, учениця 10 класу Чернівецького філософсько-правового ліцею №2 Чернівецької міської ради.

 ІІ місце – Кошілка Анастасія Василівна, учениця 10 класу Берегометського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2.

 ІІ місце – Сорокіна Вікторія Сергіївна, учениця 10 класу Чернівецького ліцею №15 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» з вивченням єврейського етнокультурного компонента Чернівецької міської ради.

 ІІІ місце – Торська Тетяна Ярославівна, учениця 11-А класу Кадубовецького ОЗЗСО І-ІІІ ст.

 ІІІ місце – Похивка Оксана, учениця 10 класу Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Чернівецької міської ради.

 ІІІ місце – Міхалчан Максим Михайлович, учень 11-Б класу Боянського ліцею №1.

 ІІІ місце – Савченко Євген, гуртківець гуртка «Політологічні студії».

Зазначимо, що всі фіналісти конкурсу отримають заслужені ними певні відзнаки. Про час і місце нагородження оргкомітет конкурсу повідомить його учасників пізніше.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна