П'ятниця, 27 травня 2022 18:55

Погляди на війну в Україні з Болгарії Рекомендовані

27 травня 2022 року в Інституті історичних досліджень Болгарської Академії наук в Софії у змішаному форматі відбувся круглий стіл на тему “Російсько-українська війна і Болгарія крізь погляди істориків”. Його ініціювали два авторитетні науковці-болгаристи з Харківського національного університету імені Василя Каразіна — професор Михайло Станчев і доцент Сергій Страшнюк, разом зі своїми болгарськими колегами. Під час обговорення цієї важливої проблеми відбувся професійний аналіз причин російської агресії проти України, витоків російської великодержавної політики, були висловлені оцінки значенню кривавих і жахливих подій в нашій країні для долі регіону та Європи в цілому.

Серед учасників наукової дискусії були гості з різних країн. Наприклад, з Молдови -  професор Николай Червенков, болгарські науковці: професор Даниел Вачков, доцент Благовест Нягулов і доцент Теодорічка Готовска. Україну представили професор Ігор Тодоров, Ужгородський національний університет, і професор Анатолій Круглашов, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Представника нашого університету було першим запрошено до виголошення доповіді. У ній науковець представив власні погляди на історію  українсько-російських відносин, висвітлив причини та етапи визрівання російської війни проти України, охарактеризував ідеологічні засади і зміст російського ретроімперіалізму. Дискусія учасників круглого столу була глибокою та відвертою. За її підсумками планується видання і поширення матеріалів засідання круглого столу, насамперед, в окремому випуску журналу Інституту історичних досліджень Болгарської Академії Наук. 

Організація й проведення цього заходу були надзвичайно важливими ще й тому, що в Болгарії присутні проросійські погляди, а кремль не шкодує зусиль, щоби викликати дезорієнтацію в ставленні болгарського суспільства до подій в Україні та на пострадянському просторі.  

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна