Вівторок, 28 червня 2022 21:00

Війна вимагає нових рішень    Рекомендовані

У День Конституції науковці та експерти з України, Молдови, Польщі, Румунії та інших держав взяли участь у роботі ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Ця вже традиційна для нашого університету Конференція організована кафедрою політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин разом із НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, Університетом імені Марії Склодовської-Кюрі (Польща), Університетом Ораді (Румунія).

У своєму вітальному слові ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича, доктор фізико-математичних наук, професор Роман Петришин наголосив на важливості проведення наукових заходів та публічних дискусій на актуальну суспільно-політичну проблематику у сучасних складних для нашої держави умовах. Від Чернівецької обласної ради до учасників конференції звернувся перший заступник її голови доцент Микола Гуйтор, який підкреслив відкритість органів влади до пропозицій та порад науковців. Учасників конференції привітали з Днем Конституції та початком фахової дискусії з питань розвитку політичної науки в умовах війни та викликів сьогодення проректор із наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича, доктор технічних наук, професор Андрій Саміла, директор Департаменту комунікацій Чернівецької обласної військової адміністрації, к.політ.н. Вікторія Гатрич, професор, доктор габілітований Валентин Балюк (Університет Марії Склодовської-Кюрі, Люблін, Польща), професор Іоан Хорга (Університет Ораді, Румунія), заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин, к.і.н., доцент Василь Карпо, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, д.політ.н., професор Анатолій Круглашов.

Конференція працювала в послідовних панелях за такими напрямками: політичні теорії та концепції: верифікація військово-політичними загрозами; трансформація, оновлення, віднайдення національних, регіональних та глобальних безпекових моделей; консолідація української політичної нації у вимірі процесів трансформації громадянських ідентичностей; інформація vs дезінформація в (гео)політичному просторі російської військової агресії; система публічного управління України в умовах воєнного стану: поточний стан і завдання з подолання дисфункціональності. Їх роботу скеровували досвідчені модератори: професори Анатолій Круглашов, Наталія Ротар, Віра Бурдяк, Лілія Гонюкова, Віталій Макар і доценти Людмила Новоскольцева, Ігор Гурак, Ігор Недокус, Наталія Нечаєва-Юрійчук, Ірина Цікул.

В роботі наукового форуму взяли участь понад 70 досвідчених і молодих дослідників, представників не лише українських наукових центрів, але також учасники з Грузії, Молдови, Румунії, ФРН і США. За результатами наукових дискусій буде видано Збірник матеріалів конференції, реалізовуватимуться нові наукові проекти та заходи.

Програма конференції

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна