П'ятниця, 30 вересня 2022 10:48

Від фейкових референдумів до реалій глобальної безпекової кризи Рекомендовані

НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю.Федьковича виступив співорганізатором міжнародної експертної дискусії на тему: «Кремлівський референдум на окупованих територіях України: міжнародно-правовий та політико-безпековий виміри». Учасниками заходу, який відбувся 28 вересня 2022 р. стали провідні вітчизняні науковці та експерти насамеред правники та політологи,  із сусідніх з Україною держав, а саме: Вуйчицький Казімеш – історик, політолог, професор Варшавського університету (Республіка Польща); Попеску Дорін – доктор філософії, дипломат, радник мера м.Констанца, голова Асоціації «Casa Mării Negre / Black Sea House» (Румунія); Цибуленко Євген – доктор права, професор, старший ментор Таллінського технічного університету (Естонія) та інші.

Модерував обговорення Анатолій Круглашов - доктор політичних наук, професор і завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ.

Під час виступів доповідачі доводили необхідність жорсткого реагування міжнародних інституцій на агресію РФ проти України та обґрунтували незаконність проведення будь-яких референдумів на тимчасово окупованих територіях, оскільки такі «фейкові волевиявлення» жодним чином не мають ніяких правових виправдань, як із точки зору національного, так і міжнародного права.

Учасники заходу дійшли висновку, що перевірена часом радянська технологія насадження влади москви за допомогою «штиків та автоматів» немає права на існування в 21 столітті. Цивілізований світ за допомогою прийнятих міжнародною спільною правових інструментів повинен вчасно реагувати на насильницькі дії та гібридні загрози Кремля, який створює потворні прецеденти і несе пряму загрозу  глобальній безпеці. Таке знущання над поняттям референдуму як форми прямої демократії є також неприйнятним.

  Таким чином, Російська федерація захопивши території суверенної держави хоче нівелювати основоположні принципи міжнародного права та поставити під сумнів дотримання більшості міжнародних договорів, які довгий час після Другої світової війн забезпечували мир  і стабільність в Європі та на більшості континентах. Своїми діями кремлівське керівництво ставить себе за межами міжнародного права і цивілізованого світу, Такій країні відтак не місце в поважних міжнародних організаціях. Насамперед, наголошували учасники обговорення, росія не має права бути представленою в Раді безпеки ООН як країна, яка брутально і вочевидь порушує Статут ООН.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна