Субота, 22 жовтня 2022 22:33

Зміни в політиці НАТО Рекомендовані

Російсько-українська війна, яка триває на теренах України, змушує переглядати свою політику та її пріоритети практично всі країни світу. Особливу увагу вона викликає серед країн-членів НАТО, оскільки там добре усвідомлюють небезпеки російської імперської манії величі й її загрози як для нашої держави, так і всього демократичного світу. Тому не дивно, що Румунія як держава-учасниця Північноатлантичного Альянсу не залишається осторонь зусиль з підтримки України і зміцнення обороноздатності НАТО в цілому. Цим та іншим невідкладним безпековим питанням було присвячено важливу представницьку конференцію, яка відбулася 21 жовтня 2022 року у румунському місті Ясси.

В її роботі взяли участь поважні політики як національного, так і регіонального рівня, а також спеціально запрошені гості з України. Учасників конференції привітав відомий румунський політик, а нині заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, який наголосив на системному перегляді політики НАТО в контексті російської агресії, що триває. Своїми поглядами на витоки війни та шляхи зупинки агресії Росії поділився колишній міністр закордонних справ Румунії професор Теодор Мелешкану, колишній міністр оборони Румунії Мірча Пашку, виконуюча обов'язки міністра закордонних справ Румунії Сімона Спінару.

За ними з доповіддю “Немає часу на тривале очікування: курс України до НАТО”, виступив професор Анатолій Круглашов — зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Він наголосив на значенні євроатлантичної інтеграції для України, на окремих помилкових рішеннях на цьому шляху як з боку деяких західних лідерів, так і колишнього українського керівництва часів В. Януковича, а також підсумував значення підтримки з боку НАТО для перемоги України. Доповідач підкреслив важливість вступу України до НАТО й підтримці цього курсу її громадянами. Наступним виступив із доповіддю заступник голови Чернівецької обласної ради, кандидат політичних наук Михайло Павлюк, який зосередив увагу на аналізі значення всебічної підтримки України з боку НАТО та розкрив найбільш нагальні запити щодо допомоги нам з боку західних союзників і партнерів. Виступи чернівецької делегації, у складі якої також працював доцент Сергій Гакман — заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, викликали значний інтерес присутніх і мали продовження у жвавому діалозі в кулуарах заходу. Модерував роботу конференції доктор Лучіан Дирдала, який неодноразово відвідував наше місто та університет. Є всі підстави сподіватися, що такі обговорення та дискусії зміцнюють проукраїнську позицію держав-членів НАТО та сприятимуть реалізації безпекових цілей України. 

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна